Шанс на життя: в Україні провели другу імплантацію штучного серця
Сім'я пацієнтки потребує збору коштів на механічне серце німецького виробництва. Сума, яку потрібно зібрати, досягає 120 тисяч євро
У неділю, 16 жовтня, в столичному Інституті серця провели другу в Україні імплантацію штучного серця. Людмила Филяренко отримала шанс дочекатися донорського серця.
Механічне серце - це прилад-турбіна, який імплантується і потім працює від електрики. Він забезпечує циркуляцію крові в організмі.
Фото: Борис Тодуров провів операцію разом з німецькими колегами (Олег Божко, РБК-Україна)
З часом пацієнтку нічого не буде відрізняти від здорової людини. Крім того, що жінка буде змушена скрізь носити з собою сумку вагою 4-5 кілограмів, в якій знаходиться життєво важливий для неї механізм. Але штучне серце – лише "міст" до пересадки донорського серця і шанс прожити без нього ще кілька років.
Одразу ж після операції кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров вийшов до журналістів, аби повідомити, що операція пройшла успішно. Зараз в Інституті пересадки серця чекають більш 60 пацієнтів, а в цілому в Україні щорічно в пересадках потребує близько 500 людей.
Фото: Механичесоке серце буде працювати від акумуляторів високої якості (Олег Божко, РБК-Україна)
"Механічне серце вже працює в грудях Людмили Филяренко. Операцію закінчили успішно. Сьогоднішній день прожитий не дарма. Сьогодні операція в прямому сенсі врятувала життя Людмилі. Адже у неї не було іншого шансу, і вона згодом померла б. Користуючись нагодою, хочу звернутися до наших депутатам. Необхідно, щоб вони прийняли закон про трансплантацію органів і тканин, інакше люди, які чекають пересадок, просто помруть", - підкреслив Тодуров.
Нагадаємо, в Україні операції з пересадки органів не проводять через законодавчі обмеження.
Пересадка штучного серця стала єдиним шансом для Людмили. Раніше у неї була виявлена дилотационная кардіоміопатія. Цей діагноз їй поставили в Кіровоградському обласному кардіологічному диспансері два роки тому.
Фото: Імплантація механічного серця - лише "міст" до пересадки донорського серця (Олег Божко, РБК-Україна)
Хоча німецька фірма "Berlin Heart" погодилася дати штучне серце "під чесне слово" директора Інституту, на нього необхідні кошти в розмірі 120 тисяч євро. Родина Людмили просить усіх небайдужих допомогти зібрати гроші. Також допомоги потребує і 41-річний харків'янин Павло Дорошко, якому імплантували механічне серце влітку цього року.
Допомогти пацієнтам можна, перерахувавши кошти на рахунок благодійного фонду.
Благодійний фонд "Серце на долоні"
Юридична адреса: 02140, м. Київ, вул. Мишуги, 8/48
ЄДРПОУ 37432793, МФО банку: 320649
р/р: 26001060714855 в ВАТ КБ "ПРИВАТБАНК" Київ р.
Призначення платежу: благодійна пожертва на проект "Штучне серце"