ua en ru

Як стежити за здоров'ям

Як стежити за здоров'ям Як потрібно стежити за здоров'ям

Styler розповість, як можна і потрібно стежити за своїм здоров'ям, щоб зберегти його до глибокої старості

Не секрет, що тільки здорова людина може радіти життю сам і радувати свій діяльністю інших. При проблемах зі здоров'ям стає непотрібним багато, що довелося довго домагатися, людина стає дратівливою, не помічає прекрасного, його думки зводяться до одного - полегшити страждання і забути про кошмар лікарняної палати. Сьогодні ми розповімо про те, як правильно стежити за здоров'ям, щоб "не було боляче за безцільно прожиті роки..."

ХХІ сторіччя привнесло в сучасне життя деякі зміни. Нам не потрібно йти на річку прати або збирати з серпом урожай під палючим сонцем. Чому ж ми не стаємо здоровішими своїх предків? Наші прабабусі в силу особливостей життєвого укладу більшу частину свого життя проводили на свіжому повітрі, а ми маємо його тільки по вихідних під час виїзду на природу. Швидкісний ритм життя, зниження фізичних навантажень і звичайної рухової активності, погіршення екологічної ситуації, синтетичні вітаміни та харчування напівфабрикатами - ось далеко не повний перелік факторів, що впливають на наше самопочуття. Повернутися до витоків, патріархального способу життя не представляється можливим, тому сучасна наука шукає нові методи збереження здоров'я. Постійно винаходяться нові лікарські препарати, апробуються інновації в методах і підходах до лікування. Але щоб бути впевненим у завтрашньому дні, краще все ж не сподіватися на "чарівну пігулку", а вживати заходів по збереженню і зміцненню стану здоров'я. Починати потрібно з малого:

- Правильно харчуватися. Збалансований раціон, в якому присутні різноманітні натуральні продукти, режим вживання їжі (так-так, саме забуті деякими чітко визначені в часі сніданки, обіди та вечері) допоможуть організму вчасно поповнювати запас енергії і забезпечать усіма необхідними корисними речовинами.

- Відпочивати не тоді, коли вже валишся з ніг або рябить в очах. Чітко чергуйте час роботи і дозвілля, забезпечте собі повноцінний сон, тоді і продуктивність підвищитися, і хвороб важко «пробити» ваш імунітет.

- Вибирати здоровий спосіб життя. Алкоголь, сигарети, наркотики несумісні з бажанням прожити довго і щасливо. Заняття спортом, природа, захоплення підвищують рівень самооцінки особистості, що негайно позначається на поліпшенні загального стану людини.

- Наостанок не забувайте про тісному зв'язку з дільничним терапевтом (сімейним лікарем), який кваліфіковано надасть допомогу в скрутну хвилину. Пам'ятайте про нього, навіть коли вам добре, нехай він стане вашому близьким знайомим, якого ви не забуваєте привітати зі святом, поцікавитися, як справи.

    Стежимо за здоров'ям чоловіків

    Якщо проаналізувати ставлення до себе, то вражає такий факт: в США про своє здоров'я більше піклуються чоловіки, а от слов'янський світ традиційно вважає таке заняття "не чоловічою справою". У нас в збереженні того, що дала природа, завжди більше були зацікавлені жінки. Але в останні роки з'явилася тенденція до зміни ситуації. Радує той факт, що сучасні чоловіки стали розуміти: стежити за здоров'ям важливо, це не данина моді або незрозуміле жіноче вимога, а необхідна складова життєвого успіху. На що ж потрібно звернути увагу, щоб як можна довше залишатися в "повній бойовій готовності"?

    Як стежити за здоров'ям

    Як стежити за здоров'ям

    Для початку потрібно зрозуміти: старіння і порушення здоров'я, безпосередньо пов'язані з ним, залежать від поступового уповільнення обмінних процесів в організмі. Зупинити це ми не в силах, а ось трохи підкоригувати за допомогою способу життя - цілком.

    Особливу увагу сильній статі потрібно звернути на серцево-судинну систему. Порушення в роботі серця давно вийшли на перше місце серед причин ранньої смертності. Саме чоловіки найбільш страждають від цієї проблеми. Статистика свідчить, що той же інфаркт міокарда серед чоловічого населення фіксується в 4 рази частіше, ніж серед жіночого. Пояснюється це просто: схильність до неправильного способу життя, наявність шкідливих звичок, недбале ставлення до перших симптомів недуги. Крім того, на фізіологічному рівні в організмі слабкої статі захисну функцію має жіночий гормон естроген, якого мало в чоловічому організмі.

    Онкологічні захворювання, число яких зростає з кожним роком, мають слабко виражені симптоми на початку розвитку недуги. Це призводить до того, що багато чоловіків звертаються в лікарню, коли вже не можна нічого зробити. Їм здається "несолідним" йти до лікаря з приводу "дріб'язкового" нездужання, але це призводить лише до занедбаності патологічних процесів. У таких випадках м'яка наполегливість жінки повинна підштовхнути чоловіка вчасно звертати увагу на зміни свого стану і звертатися за кваліфікованою допомогою або просто на профілактичну консультацію.

    Фото: як стежити за здоров'ям

    Щоб вчасно виявити і вилікувати на початкових етапах багато хвороби, чоловікам слід періодично проходити певні обстеження і здавати деякі аналізи. Це аналіз крові на вміст холестерину, цукру, ВІЛ-інфекції; кардіограма, вимірювання артеріального тиску, флюорографія; огляд у проктолога або уролога; УЗД різних органів, виходячи з призначень фахівців.

    Як бачимо, головне - змінити ставлення до свого здоров'я та способу життя, тоді з'явитися реальний шанс дожити до глибокої старості, насолоджуючись життям, а не "працюючи на аптеку".

    Як потрібно стежити за здоров'ям

    Основне призначення жінки - продовження роду людського, тому стан її здоров'я багато в чому зумовлене цією сферою. Деякі гінекологічні недуги притаманні тільки жіночого організму саме через його унікальності. Міоми, рак грудей, захворювання, пов'язані з шийкою матки і самої маткою зустрічаються значно частіше, ніж можна було б припустити. Тому піклуватися про стан свого здоров'я потрібно розпочинати з дитинства, особливу увагу приділяючи йому дітородний і клімактеричний період. Про те, як стежити за жіночим здоров'ям, написано багато. Головне - треба зрозуміти: щоб шанси прожити повноцінне життя зросли, потрібно з молодих років відповідально ставитися до свого стану.

    Як стежити за здоров'ям

    Як стежити за здоров'ям

    Що це означає? Ми не будемо повторювати загальні положення, що стосуються способу життя. Вони стосуються обох статей. Для жінки важливо вчасно (щорічно) проходити повне гінекологічне обстеження, адже ранні стадії будь-якої недуги краще піддаються лікуванню. Огляд гінеколога та дослідження мазків на мікрофлору оможет уникнути багатьох серйозних неприємностей. Не забувайте про самодіагностики. Ведення індивідуального календаря вашого менструального циклу допоможе вчасно помітити відхилення і адекватно прореагувати на них зверненням в жіночу консультацію. Самостійні щомісячні огляди і промацування грудей теж повинні увійти у звичку: поява найменшого ущільнення, хворобливості, виділень з соска - причина відвідати мамолога. Не сподівайтеся, що це "саме пройде" або "переболит". У збереженні здоров'я в першу чергу повинні бути зацікавлені саме ви. Піклуючись про себе і якості свого життя, обов'язково потрібно періодично обстежити серцево-судинну систему - вимірювати артеріальний тиск і здавати кров на тригліцериди, ліпіди і холестерин. Також знадобиться обстеження шкірних покривів, адже в гонитві за красою представниці прекрасної статі схильні відвідувати солярії, проводити час на пляжі під палючими променями сонця, а це загрожує виникненням злоякісних новоутворень. Обстежувати стан органів зору, зубів слід з періодичністю близько року.

    У вас не повинно бути «незручних» питань, вирішувати їх потрібно з кваліфікованими фахівцями, а не завдяки "сарафанному радіо". Тільки за умови відповідального ставлення до себе ви зможете залишатися красивою і працездатною, бути прикладом для наслідування для своїх дітей, а може, і онуків.

    Як можна стежити за здоров'ям

    На певних етапах життя людина може відчувати деякі зміни у своєму стані. Це пов'язано з перебудовою в роботі, зміною гормонального фону, згасанням окремих функцій організму. Особливо це стосується літнього віку. Але поради, які були актуальні в тридцять, не втрачають своєї значущості. Вони наповнюються новим змістом. Тому на питання, як стежити за здоров'ям після 60 років, однозначно відповісти можна так: продовжувати розпочате, радіти кожному дню і допомагати своєму організму гідно зустрічати старість. Для цього насамперед потрібно подбати про посильної фізичної активності, рухливості, доброзичливого мікроклімату в родині, якісному медичному обслуговуванні.

    Літній чоловік повинен відчувати, що він потрібен: його досвід, знання, доброта. Такий психологічний фон допомагає впоратися з багатьма недугами. У силу вікових особливостей і чоловікам, і жінкам потрібно скорегувати свій раціон, зменшити кількість споживаних калорій, щоб потім не боротися із зайвою масою тіла. Слід збільшити кількість рослинної клітковини. Крім того, жінкам корисно буде ввести в нього продукти, що містять аналоги естрогену - фітоестрогени (бобові, капусту, горобину). Слід уникати алкоголю, відстежувати вуглеводний обмін та рівень артеріального тиску, щоб мати можливість вчасно їх нормалізувати. Можна і потрібно вживати полівітаміни, препарати кальцію.

    Таке відповідальне ставлення до себе і свого здоров'я допоможе вам дійсно стати старійшиною свого роду і зустріти як мінімум столітній ювілей на своїх ногах і тверезій пам'яті.

    Як стежити за здоров'ям