Занадто багато бактерій: вчені показали, чому не можна пити антибіотики
Дослідники Гарвардського університету розробили спосіб спостереження за тим, як бактерії стають стійкими до антибіотиків
В Медичній школі Гарвардського університету тепер можуть спостерігати, як за короткий час бактерії стають стійкими навіть до найсильнішої концентрації антибіотиків.
Свій експеримент вчені зняли на відео і опублікували його на YouTube-каналі школи.
Їм вдалося показати процес, в якому штампи бактерій розвивають стійкість до різних антибіотиків, навіть сильної концентрації.
У ході експерименту вчені розділили на спеціальній посудині Петрі речовину агар, і розділили вміст на 9 смуг з різною концентрацією антибіотиків.
У фрагментах, наближених до центру судини, дослідники збільшили кількість антибіотиків у 1000 разів, а в сегменти по краях столу - не додавали взагалі.
Через 11 днів після початку експерименту, бактерії поширилися в центральні частині столу, де концентрація антибіотика була смертельною для вірусу.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що кесарів розтин, заміна суглобів, хіміотерапія та інші медичні процедури можуть стати дуже небезпечними.
На думку вчених, саме надмірне використання ліків – антибіотиків і протигрибкових засобів – під час лікування, наприклад, звичайної застуди, призводить до поширення резистентних до антибіотиків інфекцій.
До речі, названі ліки, які не варто приймати, ледь застудившись.