Занадто багато бактерій: вчені показали, чому не можна пити антибіотики

Занадто багато бактерій: вчені показали, чому не можна пити антибіотики
Фото: занадто багато таблеток (life.pravda.com.ua)

Дослідники Гарвардського університету розробили спосіб спостереження за тим, як бактерії стають стійкими до антибіотиків

В Медичній школі Гарвардського університету тепер можуть спостерігати, як за короткий час бактерії стають стійкими навіть до найсильнішої концентрації антибіотиків.

Свій експеримент вчені зняли на відео і опублікували його на YouTube-каналі школи.

Їм вдалося показати процес, в якому штампи бактерій розвивають стійкість до різних антибіотиків, навіть сильної концентрації.

У ході експерименту вчені розділили на спеціальній посудині Петрі речовину агар, і розділили вміст на 9 смуг з різною концентрацією антибіотиків.

У фрагментах, наближених до центру судини, дослідники збільшили кількість антибіотиків у 1000 разів, а в сегменти по краях столу - не додавали взагалі.

Через 11 днів після початку експерименту, бактерії поширилися в центральні частині столу, де концентрація антибіотика була смертельною для вірусу.

 

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що кесарів розтин, заміна суглобів, хіміотерапія та інші медичні процедури можуть стати дуже небезпечними.

На думку вчених, саме надмірне використання ліків – антибіотиків і протигрибкових засобів – під час лікування, наприклад, звичайної застуди, призводить до поширення резистентних до антибіотиків інфекцій.

До речі, названі ліки, які не варто приймати, ледь застудившись.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся