Занадто багато бактерій: вчені показали, чому не можна пити антибіотики

STYLERКраса і здоров'я        13.10.2016 - 08:48
Фото: занадто багато таблеток (life.pravda.com.ua)
Фото: занадто багато таблеток (life.pravda.com.ua)

Дослідники Гарвардського університету розробили спосіб спостереження за тим, як бактерії стають стійкими до антибіотиків

В Медичній школі Гарвардського університету тепер можуть спостерігати, як за короткий час бактерії стають стійкими навіть до найсильнішої концентрації антибіотиків.

Свій експеримент вчені зняли на відео і опублікували його на YouTube-каналі школи.

Їм вдалося показати процес, в якому штампи бактерій розвивають стійкість до різних антибіотиків, навіть сильної концентрації.

У ході експерименту вчені розділили на спеціальній посудині Петрі речовину агар, і розділили вміст на 9 смуг з різною концентрацією антибіотиків.

У фрагментах, наближених до центру судини, дослідники збільшили кількість антибіотиків у 1000 разів, а в сегменти по краях столу - не додавали взагалі.

Через 11 днів після початку експерименту, бактерії поширилися в центральні частині столу, де концентрація антибіотика була смертельною для вірусу.

 

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що кесарів розтин, заміна суглобів, хіміотерапія та інші медичні процедури можуть стати дуже небезпечними.

На думку вчених, саме надмірне використання ліків – антибіотиків і протигрибкових засобів – під час лікування, наприклад, звичайної застуди, призводить до поширення резистентних до антибіотиків інфекцій.

До речі, названі ліки, які не варто приймати, ледь застудившись.

On Top