ru ua

"Смерть у довгостроковій перспективі": Супрун розвіяла міф про безпечної дози алкоголю

"Смерть у довгостроковій перспективі": Супрун розвіяла міф про безпечної дози алкоголю Колаж РБК-Україна

Незначна користь від алкоголю при деяких хворобах перекривається шкодою, яку він завдає всьому організму

В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила про те, що, так звана "безпечна доза" алкоголю є ще одним міфом, а також розповіла про те, як спиртні напої впливають на організм. Інформацію про це вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

Так, в її повідомленні написано, що "безпечної дози" не існує і що вживання алкоголю в будь-яких кількостях шкодить здоров'ю і врешті-решт призводить до смерті.

"Нещодавно один з найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати дослідження впливу алкоголю на здоров'я людини від вчених міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Висновок безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю призводить до втрати здоров'я і життя", - сказала Супрун.

"Руйнівниця" міфів зазначила, що вчені проводили масштабне дослідження для людей у віці від 15 до 95 років з 195 країн. В цілому дослідження охопило величезну количестсо людей, а саме -28 мільйонів.

В повідомленні написано, що саме алкоголь є основною причиною смертності та отримання інвалідності для людей у віковій категорії 15-49 років, а також сьомий - для всіх віків по всьому світу.

До основних причин смертності, через вживання алкоголю, відносяться: серцево-судинні хвороби, різні види раку молочної залози, кишечника і печінки,), цироз печінки, інфекційні хвороби, а крім того – аварії і травми.

Уляна Супун в повідомленні навела невтішну статистику. Вона зазначила, що до 2016 року в нашій країні загинуло 25 тисяч українок і 53 тисячі українців від причин, пов'язаних з вживанням алкоголю. Що становить 8,5% всіх смертей для жінок і 18% чоловіків. Цi цифри окрім людського горя несуть страшні економічні втрати як для членів сімей померлих, так і для України.

Можна поспорити, немов результати дослідження зберігають у собі протиріччя багатьом рекомендацій, що стосуються користі для здоров'я, пов'язаних з вживанням алкоголю в помірних дозах. Однак те, що мінімальне вживання алкоголю дещо знижує захворюваність ішемічною хворобою серця, не перекриває його шкода від інших хвороб в довгостроковій перспективі.

Публікація Супрун щодо безпечної дози алкоголю (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, Уляна Супрун нещодавно розповіла про те, як зберегти хороший слух в будь-якому віці.

Також Супрун пояснила, чому шкільні лінійки варто скасувати. Вони шкідливі з медичної точки зору.

Нагадаємо в. о. міністра охорони здоров'я розповіла, як привчити дітей до здорового харчування в школі

Що ви не знали про Уляні Супрун