Фахівці назвали 7 способів, щоб поліпшити пам'ять
Стало відомо, які методи допомагають зміцнити пам'ять
Комусь дано бути Шерлоком Холмсом з його чертогами розуму, а хтось народився рибкою Дорі з діснеївського мультфільму, яка постійно все забуває. Фахівці назвали топ-7 способів, які сприятимуть поліпшенню пам'яті. Експерти стверджують, що потрібно тренувати мозок і стежити за способом свого життя. Про те, як зміцнити пам'ять і навчитися мислити швидше, розповіли на порталі "Новий час".
1. Стискати кулак.
Згідно з результатами численних досліджень, якщо під час запам'ятовування телефонного номера або списку покупок, стискати і розтискати праву руку в кулак, інформація запам'ятається краще. Досить простий рух позитивно впливає на активність нейронів в лобовій долі мозку, через що сприяє більш швидкій обробці інформації.
2. Повторювати інформацію перед сном.
Британський фахівець з пам'яті, викладач психології в Борнмутському університеті Ендрю Джонсон впевнений, що для кращого засвоєння будь-якої інформації її необхідно перечитувати або повторно переглядати перед сном. У перші хвилини перед засипанням нові спогади закріпляться у свідомості людини, і наступного дня вона буде пам'ятати їх краще.
3. Використовувати алфавіт.
Автор книги "Прискорювачі пам'яті" Джоанна Іддон запропонувала досить ефективний і простий спосіб відшукати в своїй пам'яті те, що людина ніяк не може згадати. Наприклад, якщо людина забула ім'я актора з якого-небудь фільму, потрібно перерахувати подумки всі букви алфавіту й проаналізувати, чи не на цю букву починається ім'я забутого актора. Стверджується, що техніка дійсно працює.
4. Перестати вживати алкоголь.
Спиртні напої можуть допомогти заснути, однак у другій половині ночі сон погіршується, стає нестійким, так званим напівдрімотою, при якій людина не відпочиває. Недостатній відпочинок під час сну знижує концентрацію уваги та погіршує пам'ять.
5. Проговорювати думки вголос.
Науково доведено, що, обговорювання тієї інформації, яку хочеться запам'ятати, вголос, допоможе краще закарбувати її в пам'яті.
6. Подумки малювати.
Однією з відомих технік, яка полегшує запам'ятовування потрібної інформації, є мнемоніка – заміна об'єктів і фактів на асоціативні образи. Наприклад, якщо необхідно запам'ятати ім'я Джона Бридж, - уявіть на його обличчі міст (bridge-міст) або карткову гру бридж.
7. Харчуватися, як грек.
Вчені з США дійшли висновку, що середземноморська дієта може допомогти зберегти пам'ять і зменшити ризик недоумства. Дослідження вчених опубліковане в журналі Neurology. Під час експерименту фахівці розглядали харчування 17,5 тисяч людей із середнім віком 64 роки. З'ясувалося, що люди, які дотримувалися середземноморської дієти, були на 19% менше схильні до розвитку проблем з пам'яттю.
До речі, дослідження показало, що секундна затримка в трансляції відео призводить до зростання стресу на 30%.