ua en ru

Фахівці розповіли, чим небезпечний дефіцит солі в організмі

Фахівці розповіли, чим небезпечний дефіцит солі в організмі Фото: Сіль (Econet)

Недолік солі може викликати депресію і загострення серцево-судинних захворювань

Солоні продукти затримують зайву воду в організмі, що негативно впливають на роботу нирок і здоров'я суглобів. З-за підвищеного вмісту солі в організмі може підвищитися артеріальний тиск і посиляться хвороби серця. Користь солі – факт незаперечний, повідомляє Sunny7.

Чим небезпечний дефіцит солі

1. Порушення нервової системи

Наша нервова система потребує солі для того, щоб нормально функціонувати. Раціон з низьким вмістом солі негативно впливає на роботу нервів. У людини можуть спостерігатися судомні напади, дезорієнтація і навіть кома з-за дефіциту солі.

2. Слабкість в м'язах

Супроводжується набряками, хворобливими спазмами і м'язовою слабкістю.

3. Гіпонатріємія

Зменшення прийому солі може призвести до розладу під назвою гіпонатріємія, яке викликає нудоту, втому, втрату апетиту, блювоту і навіть судомні напади.

4. Серцево-судинні захворювання

Дефіцит солі сприяє збільшенню показників «поганого» холестерину майже на 4,6%. Тригліцериди або відкладення жиру в крові збільшують ризик серцево-судинних захворювань.

5. Депресія

Недолік натрію в організмі візуально проявляється в слабкості, млявості і апатії. Досліди, проведені на тваринах, показали, що сіль є антидепресантом і піднімає настрій. При безсольовій дієті тварини втрачали інтерес до того, що нещодавно було їх улюбленим заняттям, і ставали млявими. З цього було зроблено висновок, що дефіцит солі може спровокувати симптоми, схожі з душевними переживаннями.

6. Муковісцидоз

З нестачею солі пов'язано таке захворювання як кістозний фіброз підшлункової залози (муковісцидоз).

Нагадаємо, названі найкраща і найгірша дієти після зимових свят.