Стало відомо, через який час виявляються симптоми раку

Понеділок 15 травня 2017 15:39
Стало відомо, через який час виявляються симптоми раку
Фото: Препарат (unsplash.com/Drew Hays)

На прогнози щодо лікування раку впливає генетична нестабільність

Британські вчені вперше змогли прогнозувати різні стадії прогресування раку, проаналізувавши геном кожної ділянки пухлини в одного з пацієнтів. Про це повідомляє науковий журнал Annals of Oncology.

Для дослідження вчені обрали добровольця, який страждав від раку кишечника. У нього первинна злоякісна пухлина сформувалася, а потім поширилася на легкі і щитовидну залозу всього за один рік. Хоча лікарі діагностували захворювання тільки через п'ять років, вже після проявилися симптомів.

Вчені виявили, що хвороба пацієнта швидко прогресувала в перший рік, але потім раптово сповільнилася.

З'ясувалося, що на прогнози щодо лікування раку впливає генетична нестабільність, коли цілі хромосоми, або ділянки хромосом дублюються або відсутні.

В даний час вченим вдалося встановити точний час кожної стадії прогресування хвороби. Це дослідження допоможе фахівцям краще орієнтуватись в етапах "дозрівання" пухлини і тим самим поліпшити діагностику раку та його лікування.

Нагадаємо, вчені створили першу в світі синтетичну сітківку ока.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся