ua en ru

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика Фото: Лікування свинячого грипу

На відміну від інших вірусів, H1N1 здатний провокувати тяжкі пневмонії, часто є причиною летального результату

Свинячий грип в Україні особливо небезпечний для представників груп ризику. Він також є дуже підступним, оскільки його симптоми дуже схожі на звичайний ГРВІ, тому хворі вибирають неправильне лікування і рідко звертаються за допомогою до лікаря. На відміну від інших вірусів, H1N1 здатний провокувати тяжкі пневмонії, що часто є причиною летального результату. Менш ніж за місяць від свинячого грипу в Україні померли вже десятки людей.

Група ризику

Особливо небезпечним свинячий грип є для представників груп ризику - це діти до 5 років (особливо - діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі хронічними захворюваннями легень, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди відносяться професійні групи ризику: - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика

Фото: Діти - у групі ризику при свинячому грипі

Заразитися ним можна: повітряно-крапельним шляхом від хворої людини контактно-побутовим способом, коли використовується загальна посуд, предмети особистої гігієни з хворою людиною.

Симптоми свинячого грипу

Ймовірність грипу велика, якщо присутні деякі або всі з цих симптомів: підвищення температури до 39-40°С, розбитість, загальна слабкість, біль у м'язах (міалгія), суглобах (артралгія), головний біль. Відзначається нападоподібний кашель, біль у горлі, виділення з носа, зниження апетиту, нудота. Можливо також розвиток задишки, тяжкості в грудях, ураження шлунково-кишкового тракту.

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика

Фото: Симптоми свинячого грипу

Тяжкі форми хвороби можуть протікати з порушенням свідомості, тяжким станом пацієнта. Може розвиватися пневмонія, серцево-судинна, дихальна недостатність.

Лікування свинячого грипу

Лікування свинячого грипу, по суті, не відрізняється від лікування так званого "сезонного" грипу. При виражених явищах інтоксикації та порушення кислотно-лужного балансу проводиться дезінтоксикаційна та коригувальна терапія. З препаратів, що діють на сам вірус і на його розмноження, доведена ефективність осельтамівіру ("Таміфлю"). При його відсутності експертами рекомендується "Реленза".

Лікування тяжких і середньої тяжкості випадків спрямоване на недопущення первинної вірусної пневмонії, зазвичай протікає важко і викликає геморагії і виражену дихальну недостатність, і на профілактику приєднання вторинної бактеріальної інфекції, також часто зумовлює розвиток пневмонії.

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика

Фото: Лікування свинячого грипу

Показана також симптоматична терапія. З жарознижуючих препаратів більшістю фахівців рекомендуються препарати, що містять ібупрофен і парацетамол (не рекомендується використовувати засоби, що містять аспірин, у зв'язку з ризиком розвитку синдрому Рея).

І головне: вірус свинячого грипу при своєчасному зверненні до лікаря і своєчасному початку лікування лікується добре і без ускладнень. Майже всі летальні випадки траплялися тоді, коли хворі не лікувалися. При перших симптомах варто викликати лікаря і залишатися вдома. Перенесення хвороби на ногах загрожує серйозними ускладненнями, включаючи летальні. Так само не варто навіть працювати вдома, адже постільний режим і режим прийому ліків, рясне пиття і спокій - гарантія того, що свинячий грип пройде для вас через два тижні.

Профілактика свинячого грипу

На жаль, навіть щеплення від грипу не захистить від цього вірусу, адже свинячий грип дуже швидко мутує. Але все ж потрібно намагатися не торкатися обличчя брудними руками; регулярно і ретельно мити руки з милом або протирати їх спиртовмісним засобом; уникати тісних контактів з людьми, у яких ви помітили симптоми; по можливості, скоротити час перебування в місцях скупчення людей; регулярно провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте - квартиру або офіс; підтримувати чистоту як вдома, так і на робочому місці.

Свинячий грип: симптоми, лікування, профілактика

Фото: Миття рук - основа профілактики свинячого грипу

До речі, природа безмежно щедра до людини. Але щоб вміло користуватися її благами, потрібно хоча б вивчити їх можливості.