Вчені назвали причину невиліковного ожиріння

STYLERКраса і здоров'я        28.10.2016 - 16:53
Фото: Ожиріння (nadzeja.by)
Фото: Ожиріння (nadzeja.by)

Досліди проводилися на генетично модифікованих мишах

Вчені з Канади розповіли про першопричину невиліковного ожиріння людини. З'ясувалося, що саме недостатня активність ферменту альфа/бета-гідролази домен-6 (ABHD6) у нейронах гіпоталамуса робить фізичні вправи і дієти абсолютно неефективними в боротьбі із зайвими кілограмами.

Як повідомляє Medicalxpress.com, коли цей фермент блокується в деяких нейронах гіпоталамуса миші, для них стає неможливим схуднути, навіть якщо вони дотримуються ідеального для гризунів режиму живлення і активності.

Команда канадських учених испециально вивела генетично модифікованих мишей з мутантним геном, який не міг кодувати правильно функціонуючий ABHD6. При нормальних умовах життя і харчування ці миші схильні до ожиріння, якщо вживають корм з високим вмістом жирів. При цьому вони не втрачають вагу при переході на звичайну дієту.

"Це механізм, про який ми не підозрювали. Разюче, що відсутність одного ферменту точної області мозку повністю порушує нормальний обмін речовин і унеможливлює втрату ваги", - розповів професор Монреальського університету Тьєррі Алькье.

На думку вчених, такий механізм діє і в людському організмі.

Нагадаємо, експерти спростували міфи про "шкідливої" їжі.

On Top