ua en ru

Вчені назвали буряковий сік еліксиром молодості

Вчені назвали буряковий сік еліксиром молодості Фото: Буряк (pixabay.com/ru/users/alex80)

Фізичні навантаження і буряковий сік роблять людину сильнішою

Вчені з США повідомили про незвичайні властивості бурякового соку на людський організм. Так, його вживання перед заняттями фітнесом або спортом призводить до помітного омолодження мозку і поліпшення його роботи.

Також крім корисних вітамінів, нутрієнтів і мікроелементів, в буряковому соку міститься велика кількість сполук азоту та нітратів, які при попаданні в організм допомагають йому виробляти молекули моноокиси азоту. Саме ця частка управляє звуженням і розширенням кровоносних судин.

"Наше дослідження показало, що фізичні навантаження у поєднанні з буряковим соком змінюють мозок літніх людей-гіпертоніків ще сильніше, роблячи його схожим на мозок молодих людей", – повідомляє журнал Gerontology.

Вчені провели дослідження, серед добровольців з 26 чоловіків і жінок у віці від 55 років і старше, які не займалися спортом і страждали від високого тиску. Половина з них пила натуральний буряковий сік три рази в тиждень і здійснювала годинні пробіжки на біговій доріжці, а решта пили підфарбовану воду зі смаком буряків і робили такі ж вправи. Виявилося, що в обох випадках робота мозку покращилася, але ті люди, які пили справжній буряковий сік значно далі просунулися в цьому відношенні, ніж інші учасники дослідів.

До речі, дієтологи назвали "неправильні" овочі, що заважають схуднути.