ua en ru

Вчені розповіли тим, хто намагається схуднути, про шкоду цукрозамінників

Вчені розповіли тим, хто намагається схуднути, про шкоду цукрозамінників Фото: Аспартам несе загрозу печінці (twitter.com)

Популярний у світі аспартам можна приймати тільки в комплексі з медпрепаратами

Команда дослідників з Массачусетської лікарні (Massachusetts General Hospital), що діє при Гарвардській медичній школі, зробила відкриття, здатне докорінно змінити підхід до схуднення.

Як виявилося, один з продуктів розпаду популярного цукрозамінника – аспартама – заважає роботі ензиму, що перешкоджає розвитку метаболічного синдрому, повідомляє Медпортал.

Вчені протягом 18 тижнів годували піддослідних мишей жирною їжею. Першій половині гризунів також давали цукор, другий — аспартам. Після завершення експерименту виявилося, що тварини з другої групи набрали більшу масу тіла, ніж з першої. Також у тих гризунів, яким давали аспартам, між прийомами їжі спостерігався більш високий, ніж у інших, рівень цукру в крові — одна з ознак розвитку цукрового діабету другого типу.

Тепер дослідники мають намір провести аналогічні дослідження на людях.

Разом з тим вони не виключають, що аспартам все ж може застосовуватися для схуднення, однак лише в поєднанні з прийомом додаткових препаратів.

Нагадаємо, раніше вчені назвали топ-5 напоїв, утоляющих голод.