ua en ru

Вчені розповіли, чим загрожує надмірне захоплення фітнесом

Вчені розповіли, чим загрожує надмірне захоплення фітнесом Фото: Фітнес (freepik.com/nensuria)

Навіть у заняттях спортом потрібно знати міру

Надмірне захоплення фітнесом негативно позначається на фертильності і може призвести до безпліддя.

Як пише портал MedicInform.Net у дослідженні, проведеному норвезькими вченими, взяли участь 3 тис. жінок. Випробовуваних попросили відповісти на питання про те, наскільки часто, довго і інтенсивно вони займалися спортом в період з 1984 по 1986 роки. А через десять років жінки повинні були відповісти на питання про вагітність.

Виявилося, що ризик безпліддя був підвищений у двох груп учасниць експерименту: у тих, хто тренувався майже кожен день, і у тих, хто тренувався до повної знемоги. Навіть з урахуванням інших факторів, таких як вік, вага, сімейний стан і куріння, у жінок з цих груп у три рази частіше, ніж у інших, виникали проблеми з фертильністю.

Найбільш схильні до ризику молоді жінки: серед тих любительок фізичних навантажень, кому не було 30 років, чверть не могли завагітніти протягом першого року дослідження (в порівнянні з національним рівнем 7%).

Надмірне захоплення фітнесом може бути чревате (giphy.com)

Фахівці пояснили, що періодичні і не виснажливі навантаження організм переносить нормально, так як встигають відновлюватися запаси енергії. При занадто інтенсивному режимі занять на них витрачається вся наявна енергія, і її може просто не вистачити навіть на запліднення, не кажучи вже про саму вагітність.

"Заняття спортом позитивно впливають на організм, але у всьому потрібно знати міру, і фітнес не є винятком", - підкреслили експерти.

До речі, дівчина активно зайнялася фітнесом і схудла після образливого коментаря своєї бабусі.