ru ua

Вчені розповіли, який алкогольний напій може зупинити старіння

Вчені розповіли, який алкогольний напій може зупинити старіння Фото: Червоне вино може зупинити старіння

Речовина ресвератрол, що міститься в напої, позитивно впливає на мозок

Вчені з Політехнічного університету Вірджинії знайшли в червоному вині речовину ресвератрол, яка допомагає зупинити старіння нейронів головного мозку.

У дослідженні зазначається, що фахівці протягом року додавали в раціон мишей спеціальне з'єднання, що міститься в шкірці червоного винограду - ресвератрол.

Після детального вивчення стану мишей, вчені прийшли до висновку, що стан тварин знаходиться на такому рівні, ніби вони дотримувалися дієти і виконували регулярні фізичні вправи.

"У вині ресвератрол є в невеликих кількостях, так що ви не зможете випити його в достатній кількості, щоб добитися того ж ефекту, який ми виявили у мишей. Наступним кроком є визначення механізму, який дозволяє захищати синапси (місце контакту між двома нейронами). Якщо ми відкриємо його, то зможемо модифікувати цю речовину або шукати інші молекули, які є більш ефективними у захисті синапсів", - розповів один з авторів дослідження Грегоріо Вальдес.

За його словами, ресвератрол захищає нейрони головного мозку від старіння, а також має протипухлинні та протизапальні властивості. Також він додав, що вміст речовини в червоному вині набагато більший, ніж у білому.

Раніше вчені назвали продукт, який захищає зуби від карієсу.