ua en ru

Вчені розповіли, як харчуватися до і після занять спортом

Вчені розповіли, як харчуватися до і після занять спортом Фото: Вчені розповіли, як правильно харчуватися (hochu.ua)

Фахівці схиляються до того, що займатися спортом можна приблизно після двох годин після їжі

Всім тим, хто займається спортом або просто підтримує себе у формі, цікаво, коли ж можна вживати їжу перед фізичною активністю.

Як пов'язаний спорт і харчування

Будь- який активний вид фітнесу – справа енерговитратна. Посилена робота м'язів вимагає білкового харчування, а вуглеводи і жири – це джерела енергії, при браку якої швидко відчувається занепад сил, отже, тренування не буде повноцінною. Вид заняття має значення – силове або аеробне. При заняттях з тяжкістю більше значення мають білки, при кардіо – вуглеводи. Почуття голоду перед заняттями неприпустимо.

Важлива ще і мета тренувань – збільшення м'язової маси, схуднути або просто підтримання форми, від усіх цих факторів також залежить відповідь на питання, через який час після їжі можна займатися спортом.

Тренування на голодний шлунок

Вважається, що для зниження ваги потрібно менше їсти і більше часу присвячувати кардионагрузкам. В ідеалі перед ранковою пробіжкою їсти взагалі не варто, так, мовляв, згоряють найстаріші поклади жиру. Так, такий метод практикують професіонали фітнесу, особливо на сушінні, але на те вони й професіонали, щоб влаштовувати собі екстрим, здоров'я не завжди у них в пріоритеті. За ніч в організмі знижується рівень глікогену, який є основним паливом для тіла. Якщо його вчасно не заповнювати, при великих навантаженнях організм буде черпати його спочатку з м'язів, потім з кровотоку. При повторенні ситуації раз від разу можливо м'язового виснаження і проблеми з серцево-судинною системою.

Коли мова йде про силові тренування, голод тим більше неприпустимий.

Спорт після прийняття їжі

Навіть якщо обсяг і склад з'їденої страви можна назвати правильними, заняття спортом незабаром після їжі навряд чи принесуть позитивні емоції, і ось чому:

- Відчуття тяжкості в шлунку, печія, поколювання в оці, в деяких випадках блювота.

- Виникнення сонливості.

- Займаючись, тільки поївши, неможливо схуднути.

Фахівці схиляються до того, що займатися спортом можна приблизно після двох годин після їжі. Але слід врахувати такі нюанси:

1. Перед тренінгом з тяжкістю можна поїсти за годину, а безпосередньо перед заняттями з'їсти що-то білкове.

2. Якщо намічається біг, треба витримати паузу в два-три години.

3. При ранкових тренуваннях, коли мало часу, рекомендується перекусити чимось легким і швидким – кефіром, кашею, сиром – і приступати до занять вже через півгодини.

Як раніше повідомлялося, експерт розповів про користь 5 жирних продуктів.