Вчені розповіли про вплив музики на людський мозок
У наркотиків і музики загальний рецептор задоволення
Канадські вчені провели низку спеціальних досліджень і прийшли до висновку, як саме впливає улюблена музика на людський мозок. Про це повідомляє медичне видання Scientific Reports.
Дослідник з університету Макгілла в Монреалі Деніел Левітін розповів, що внутрішні опіати мозку людини безпосередньо пов'язані з почуттям задоволення від прослуховування улюбленої музики. За останні роки вчені з усього світу вже встигли довести, що наркотичні речовини здатні особливим чином впливати на людський мозок і провокувати вироблення гормону ендорфіну, який відповідає на почуття ейфорії.
Фахівці з Канади впевнені, що точно таким же чином на мозок людини може впливати улюблена музика, заняття любов'ю і навіть релігійні почуття. Деніел Левітін вирішив перевірити, чи так це насправді. Він провів експеримент за допомогою препарату налтрексон, який дають наркоманам, щоб приглушати рецептори задоволення від наркотиків. Фахівець запропонував випити препарат меломанам і прослухати свої улюблені пісні. Левітін уважно стежив за змінами міміки і настрої в учасників експерименту.
В результаті він з'ясував, що після прийому ліків, які притупляють рецептори, меломани оцінили улюблену пісню в 14 балів з 100. Таким чином, він довів, що у музики і наркотиків загальний рецептор задоволення.
Нагадаємо, вчені розвіяли міфи про небезпеку сидячого способу життя.