Вчені вважають, що цукор викликає залежність
Ефект від вживання вуглеводів сахарози схожий на вплив наркотиків
Вчені Інституту серця Сент-Люка (США) та некомерційної організації Lahey Health визначили, що цукор викликає залежність і є таким же небезпечним наркотичним засобом як кокаїн. Про це повідомляє The Guardian.
За словами дослідників, ефект від вживання вуглеводів сахарози схожий на вплив наркотиків. Він змінює настрій, стимулюючи почуття насолоди, і провокує людину на пошук солодощів.
Експерти посилаються на результати дослідження поведінки гризунів: між наркотиком і цукром вони частіше вибирали останній. Вчені вважають, що цей вуглевод викликає більш сильну залежність, ніж алкалоїди.
У той же час інші вчені стверджують, що цукор дійсно викликає проблеми зі здоров'ям, але він не сприяє звиканню.
Так, Хішам Зяуддин, психіатр з Кембриджського університету, зазначає, що автори статті невірно інтерпретували результати експериментів з мишами. За його словами, залежність проявляється у гризунів тільки в тому випадку, якщо вони можуть отримувати цукор тільки протягом двох годин кожен день. Однак при вільному доступі до солодкого ознаки звикання не виникають.
Зате інший вчений, Роберт Люстіг з Каліфорнійського університету, частково підтримав висновки вчених Інституту серця. Він каже, що цукор є наркотичною речовиною, але його дія, на відміну від кокаїну, значно слабкіше.
Нагадаємо, що вчені пророкують кінець ери смартфонів.