ua ru

Вчені випадково відкрили причину активності мутованих клітин

Вчені випадково відкрили причину активності мутованих клітин Фото: Онкохвора дитина

Виявилося, що геном ракових клітин складається з ДНК кісткового мозку і з ДНК хворого

Дослідники з Єльського університету оголосили про важливе відкриття – їм випадково вдалося розкрити причину підвищеної активності пухлинних клітин, повідомляє MedikForum.

Своє відкриття вчені зробили випадково, в ході вивчення питання руху клітин по організму. Тоді й було встановлено, що ракові клітини при меланомі (раку шкіри) здатні зливатися з імунними тілами, в якийсь момент отримавши можливість самостійно пересуватися.

У звичайному стані імунна система людини не дає пухлин утворюватися, але як тільки клітини з утворень стають здатними до переміщення, утворюються метастази.

Вчені з'ясували, що геном ракових клітин наполовину складається з ДНК кісткового мозку і наполовину з ДНК самого хворого, що говорить про злиття імунних клітин, які дозволяють бути раковим клітинам такими агресивними.

У суботу, 4 лютого, у світі відзначають Міжнародний день боротьби з раком. Мета цього дня – привернути увагу громадськості до глобальної проблеми, а донести важливу інформацію про методи боротьби зі злоякісними пухлинами та умов, при яких можливе успішне лікування.

Нагадаємо, лікарі назвали прості правила для захисту від раку