ua en ru

Вчені уточнили мінімально необхідну частоту занять фізкультурою

Вчені уточнили мінімально необхідну частоту занять фізкультурою Фото: Фізичні навантаження необхідні людському організму (youtube.com)

Тижневу норму фізичних навантажень цілком допустимо виконати за один раз

Британські вчені визначили мінімально допустиму, згідно з рекомендаціями ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я), частоту занять фізичними вправами. Відповідне дослідження було опубліковано в журналі JAMA Internal Medicine.

За підсумками аналізу досліджень, проведених в 1994-2012 роках, вчені встановили, що виконання за один раз рекомендованої ВООЗ тижневої норми фізичних навантажень достатньо для профілактики передчасної смерті, а також серцево-судинних захворювань і раку.

Дослідження показало, що ризик передчасного відходу з життя у тих, хто займався фізичною культурою мінімум один раз в тиждень, був у середньому на 30 відсотків нижча порівняно з неактивними людьми.

У дослідженні взяло участь понад 63,5 тисяч респондентів з Англії і Шотландії, середній вік яких становив приблизно 59 років, а записи показників фізичної активності проводилися на основі самооцінок респондентів.

Рекомендовані ВООЗ норми мінімальної фізичної активності, необхідні для запобігання розвитку інсульту, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, а також раку молочної залози та кишечника, складають 600 MET-хвилин. Це дооівнює швидкій ходьбі протягом 150 хвилин або бігу протягом 75 хвилин.

Цікаво, що раніше вчені вважали, що рекомендована ВООЗ тижневе навантаження повинна бути розподілена рівномірно як мінімум на три.

Нагадаємо, раніше JAMA Internal Medicine рекомендував додати в свій раціон корисні продукти, які присутні в меню довгожителів.