ua en ru

Українці назвали 5 професій, які призводять до емоційного вигорання

Українці назвали 5 професій, які призводять до емоційного вигорання Фото: Робота (unsplash.com/Oli Dale)

Стало відомо, від якої роботи найбільше страждають жителі України

Складено топ-5 професій, які призводять до емоційного вигорання на роботі. Відповідне дослідження провів Міжнародний кадровий портал hh.ua.

На думку українців, в топ-5 входять вчителі, медики, банкіри, соціальні робітники та продавці. Згідно з даними опитування, саме представники соціоекнономічних професій (тип роботи "людина – людина") схильні до синдрому емоційного вигорання (СЕВ) більше інших.

Вихователі та вчителі, на думку українців, найбільше схильні до нервових перевантажень та емоційного вигорання. 42% українців переконані, що працівники освітніх установ перебувають в умовах емоційної перевантаженості частіше, ніж представники інших професійних галузей, внаслідок чого вони більш схильні до синдрому емоційного вигорання.

Медичні працівники та представники фінансової сфери діяльності увійшли в рейтинг другими.

Кожен четвертий респондент переконаний, що у зв'язку з постійною відповідальністю за життя та здоров'я пацієнтів медики досить часто відчувають нервове перенапруження, яке може призвести до СЕВ.

Така ж кількість опитаних вважають, що істотне навантаження відчувають представники фінансової сфери.

Кожен п'ятий українець вважає, що від емоційного вигоряння досить часто страждають соціальні працівники. На думку респондентів, специфіка їх роботи передбачає глибоке занурення в непрості проблеми людей, які звертаються за допомогою в центри соціальних служб.

На думку 19% українців, продавці також перебувають у зоні ризику появи емоційних розладів і стресу.

14% українців вважають, що психологічна травма й емоційне вигорання загрожує співробітникам правоохоронних органів, які працюють з жертвами злочинів і порушниками.

Українці назвали 5 професій, які призводять до емоційного вигорання

Результат соцопитування (hh.ua)

13% респондентів вважають, що від СЕВ нерідко страждають представники творчих професій, оскільки їм притаманне нестандартне сприйняття навколишнього світу.

На думку 12% опитаних, емоційне вигорання нерідко загрожує фахівцям IT-сфери, оскільки вони не просто сидять перед моніторами, але і спілкуються з замовниками.

Кожен десятий українець зазначив, що в зону ризику зіткнутися з емоційними проблемами потрапляють коучі та психологи. На думку респондентів, саме ці фахівці, допомагаючи іншим, ризикують перейняти негативні емоції від своїх пацієнтів.

А от представники мас-медіа, маркетологи та фахівці PR-сфери, на думку українців, набагато рідше страждають від синдрому емоційного вигорання.

Варто відзначити, що на сьогодні більше половини українців перебувають у стані емоційного вигорання. Кожен третій працівник має досвід перебування в такому стані.

До речі, у Дубаї до 2030 року з'явиться ділянка роботів-поліцейських. Поліція Дубая вже прийняла на роботу робота REEM, який вийде на службу 24 травня.