Вплив запахів: вчені назвали 6 ароматів, які поліпшать життя

STYLERКраса і здоров'я        25.10.2016 - 20:40
Фото: Кориця і м'ятний чай (fluper.ru)
Фото: Кориця і м'ятний чай (fluper.ru)

Опублікували список запахів, які можуть поліпшити якість життя

Дослідники довели, що запахи, які нас оточують, можуть змінювати наш настрій, самопочуття та, навіть, впливати на пам'ять.

Список запахів, які можуть поліпшити якість життя, опублікував журнал MHealth.

М'ята

Фото: Перцева м'ята (medobaza.ru)

За допомогою експерименту довели, що аромати м'яти покращують здатність засвоювати знання.

Крім іншого, перцева м'ята стане в нагоді у спортзалі: ще одне дослідження виявило, що після 10 днів вживання води з м'ятним розчином, значно збільшується результативність на біговій доріжці.

Кориця

Фото: Кориця (tofeelgood.ru)

Запах кориці покращує швидкість реакції та усуває пригніченість. Також є відомості, що кориця перешкоджає розвиток хвороби Альцгеймера.

Жасмін

Фото: Жасмін (health.obozrevatel.com)

Аромат жасміну вважають природним снодійним. Дослідження показали, що люди, які під час сну вдихали подібні запахи, краще спали і після пробудження відчували менше занепокоєння.

Розмарин

Фото: Розмарин (factroom.ru)

Вчені довели, що розмарин покращує концентрацію, швидкість і точність виконання інтелектуальних завдань.

Лаванда

Фото: Ефірне масло лаванди (magicworld.su)

Ще одне природне заспокійливе, крім жасміну, – це лаванда. Вдихання її ароматів перед сном також допомагає швидше заснути та рідше прокидатися впродовж ночі.

Цитрусові

Фото: Цитрусові (mygazeta.com)

Лимон, апельсин і грейпфрут ефективно знижують стрес. Бразильські вчені виявили, що ті, хто вдихав апельсинове масло перед стресовим тестом, показували більш низький рівень занепокоєння.

Крім того, виявили, що запах миючих засобів на культурному рівні народжує позитивні асоціації. Дослідження університету Брігема Янга 2000 року показало, що запах щойновимитого приміщення сприяє більш етичній та великодушній поведінці. Респонденти, які провели деякий час у кімнаті, що була вимита хімічним засобом для чищення, були більш зацікавлені у волонтерських заняттях і пожертвуваннях на благодійність.

До речі, вчені розповіли, як правильно заїдати стрес.

On Top