Волонтери звинувачують чиновників з МОЗ в приреченні бійців на інвалідність
Кампанія по дискредитації ініціативи "Біотех-реабілітація поранених" призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених значно скоротилося
Чиновники з Міністерства охорони здоров'я України дискредитують ініціативу волонтерів, яка для багатьох тяжкопоранених українських бійців є останнім шансом на відновлення. Про це заявили активісти People's Project.
За словами волонтерів, вони разом з лікарями клініки Ilaya, що провела вже не одну складну операцію українським військовим, могли б взятися за лікування інших важкопоранених бійців, але все впирається у фінансові питання.
"Можливості волонтерів не безмежні - фінансувати лікування всіх бійців за рахунок пожертвувань поки ми забезпечити не можемо", - зізналися в People's Project.
Волонтери зауважили, що держава охоче приєдналася б до фінансування процесу відновлення поранених на Донбасі бійців.
"Міноборони, Мінсоцполітики і навіть Верховна Рада сказали вирішальне слово на користь застосування нових технологій у лікуванні поранених бійців. Та проти нових методів різко виступили окремі представники Міністерства охорони здоров‘я - тієї структури, яка першою мала б бути зацікавленою у дієвих методах лікування людей.", - розповіли волонтери.
"Попри успішне застосування регенеративних технологій у США та Україні, ці чиновники від медицини розгорнули справжню публічну кампанію з дискредитації нових методів і намагаються задушити цю ініціативу у корені за будь-яку ціну. Ми не зважаємо на закиди опонентів, проте готуємося найближчим часом спростувати усі маніпуляції та демагогію і назвати імена відвертих противників лікування бійців. А поки що ми просто продовжуємо сумлінно робити нашу роботу - відновлювати безнадійних для офіційної медицини пацієнтів", - додали в People's Project.
Волонтери засмучені тим фактом, що основні зусилля МОЗ спрямовані не на те, щоб розібратися в ситуації, а "виключно на протидію новітніх технологій".
"кампанія з дискредитації волонтерської ініціативи, яка для багатьох бійців є останнім шансом на відновлення, вже призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених скоротилося; під впливом дезінформації з боку представників МОЗу деякі спонсори відлучилися від участі у проекті. На жаль, для багатьох тяжкопоранених бійців це є фактично вироком на інвалідність. Всі вони потребують якнайшвидшого початку відновлення, а не змагань бюрократів під килимом МОЗу", - підкреслили волонтери.
"Ми щиро шкодуємо, що державна медицина поки не може допомогти таким тяжким пацієнтам. Українські медики багато років були заручниками безгрошів‘я та суцільного зубожіння, і творять справжні дива виключно на власній майстерності та ентузіазмі. На жаль, у деяких тяжких випадках цього мало. Впровадження й застосування новітніх технологій потребує не лише завзяття, а й значного фінансування, потужної наукової та матеріальної бази. Ми щиро сподіваємось, що за певний час ситуація зміниться на краще", - підсумували активісти.
Зробити пожертвування в рамках проекту "Біотех-реабілітація поранених" і тим самим дати можливість врятувати бійців від інвалідності та повернути їх до повноцінного життя можна на сайті.
Нагадаємо, що волонтери створили проект, який дає шанс на одужання важкопораненим українським бійцям.