Волонтери звинувачують чиновників з МОЗ в приреченні бійців на інвалідність

Волонтери звинувачують чиновників з МОЗ в приреченні бійців на інвалідність
Фото: Проект "Біотех-реабілітація поранених" (прес-служба)

Кампанія по дискредитації ініціативи "Біотех-реабілітація поранених" призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених значно скоротилося

Чиновники з Міністерства охорони здоров'я України дискредитують ініціативу волонтерів, яка для багатьох тяжкопоранених українських бійців є останнім шансом на відновлення. Про це заявили активісти People's Project.

За словами волонтерів, вони разом з лікарями клініки Ilaya, що провела вже не одну складну операцію українським військовим, могли б взятися за лікування інших важкопоранених бійців, але все впирається у фінансові питання.

"Можливості волонтерів не безмежні - фінансувати лікування всіх бійців за рахунок пожертвувань поки ми забезпечити не можемо", - зізналися в People's Project.

Волонтери зауважили, що держава охоче приєдналася б до фінансування процесу відновлення поранених на Донбасі бійців.

"Міноборони, Мінсоцполітики і навіть Верховна Рада сказали вирішальне слово на користь застосування нових технологій у лікуванні поранених бійців. Та проти нових методів різко виступили окремі представники Міністерства охорони здоров‘я - тієї структури, яка першою мала б бути зацікавленою у дієвих методах лікування людей.", - розповіли волонтери.

"Попри успішне застосування регенеративних технологій у США та Україні, ці чиновники від медицини розгорнули справжню публічну кампанію з дискредитації нових методів і намагаються задушити цю ініціативу у корені за будь-яку ціну. Ми не зважаємо на закиди опонентів, проте готуємося найближчим часом спростувати усі маніпуляції та демагогію і назвати імена відвертих противників лікування бійців. А поки що ми просто продовжуємо сумлінно робити нашу роботу - відновлювати безнадійних для офіційної медицини пацієнтів", - додали в People's Project.

Волонтери засмучені тим фактом, що основні зусилля МОЗ спрямовані не на те, щоб розібратися в ситуації, а "виключно на протидію новітніх технологій".

"кампанія з дискредитації волонтерської ініціативи, яка для багатьох бійців є останнім шансом на відновлення, вже призвела до того, що надходження пожертв на лікування поранених скоротилося; під впливом дезінформації з боку представників МОЗу деякі спонсори відлучилися від участі у проекті. На жаль, для багатьох тяжкопоранених бійців це є фактично вироком на інвалідність. Всі вони потребують якнайшвидшого початку відновлення, а не змагань бюрократів під килимом МОЗу", - підкреслили волонтери.

"Ми щиро шкодуємо, що державна медицина поки не може допомогти таким тяжким пацієнтам. Українські медики багато років були заручниками безгрошів‘я та суцільного зубожіння, і творять справжні дива виключно на власній майстерності та ентузіазмі. На жаль, у деяких тяжких випадках цього мало. Впровадження й застосування новітніх технологій потребує не лише завзяття, а й значного фінансування, потужної наукової та матеріальної бази. Ми щиро сподіваємось, що за певний час ситуація зміниться на краще", - підсумували активісти.

Зробити пожертвування в рамках проекту "Біотех-реабілітація поранених" і тим самим дати можливість врятувати бійців від інвалідності та повернути їх до повноцінного життя можна на сайті.

Нагадаємо, що волонтери створили проект, який дає шанс на одужання важкопораненим українським бійцям.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся