Українцям пояснили, чому пацієнтів слід везти на каталках ногами вперед
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун висловила свою думку про віру у прикмети у сфері медицини. Зокрема, українцям розповіли про те, чому пацієнтів слід переводити на каталках і ношах вперед ногами. Про це вона розповіла на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
"Іноді віра в забобони перемагає здоровий глузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в такі речі, як "погані прикмети" серед медиків - людей, які в прийнятті рішень повинні керуватися фактами, доказовою медициною і бути експертами з логічного мислення", - зазначила Супрун.
Вона розповіла, що нещодавно до неї звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону, що не можна при надходженні пацієнта перевозити його на каталці або ношах вперед ногами.
"Бо так "виносять покійника" і це погана прикмета", - зазначила в. о. міністра.
Фото: facebook.com/ulanasuprun
За її словами, часто це відбувається на прохання самих пацієнтів або їх родичів, але також часто і з ініціативи медпрацівників.
"Вони можуть навіть робити непотрібні або складні додаткові рухи, щоб розгорнути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому", - вважає Супрун.
"У всіх міжнародних протоколах, де йдеться про госпіталізацію пацієнта на каталці або ношах, є тільки одна рекомендація - транспортувати людину вперед ногами", - підкреслила вона.
"Ця рекомендація вказана майже в усіх ґайдлайнах або базовій літературі і стосується транспортування пацієнтів як і до будівлі лікарні, так і всередині", - додала в. о. міністра.
Вона назвала важливі причини цього правила:
- Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко та можуть зачіпати нею стіни, меблі чи інші предмети.
- Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть, наприклад, це вказано в ґайді Британської служби охорони здоров’я.
"У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед - усталена практика", - підкреслила Супрун.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
Нагадаємо, в мережі розгорівся скандал через заяви Богомолець про Супрун.
Голова комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я заявила, що виконуюча обов'язки міністра охрані здоров'я Уляна Супрун під час Революції гідність не формувала госпіталі і не рятувала поранених.
Раніше Супрун запропонувала створювати бізнес-плани розвитку лікарень.
У медичних установ з'явилося більше прав і свобод, і тепер вони можуть мислити комерційно.
До речі, Супрун розповіла, коли в Україні можуть запровадити медстраховку.
Що ви не знали про Уляну Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)