ua en ru

Лікарі назвали найшкідливіші ранкові звички

Лікарі назвали найшкідливіші ранкові звички Фото: Пити каву вранці - шкідливо

Фахівці розповіли, чи можна пити каву вранці і робити зарядку

Фахівці в області харчування і сну розповіли про ті ранкові ритуали, які супроводжують життя багатьох людей, - і при цьому підривають їм здоров'я. Про це пише портал "Медицина 2.0".

Зокрема, дієтологи назвали абсолютно не корисною ранкову звичку пити каву. Особливо вона шкідлива для тих, хто п'є каву на голодний шлунок. Експерти пояснили, що кофеїн у цьому разі надмірно стимулює кишечник, що може призвести до збою в обміні речовин.

Пити каву, на думку лікарів, слід вдень близько 16:00 години, коли відбувається зміна біоритмів. Також не варто пропускати сніданок або з'їдати щось дуже легке - така звичка викликає ранній голод і схильність до постійних перекусів.

Крім цього, треба уникати вранці сухих сніданків: після них підвищуються показники рівня цукру в крові, що негативно впливає на метаболізм і спонукає протягом дня хотіти щось солодке.

Але що категорично не потрібно вживати вранці - це енергетики: штучне збудження нервової системи призведе до погіршення самопочуття через якийсь час.

У свою чергу сомнологи радять не ставити сигналом будильника різких і голосних мелодій і не захоплюватися інтенсивними фізичними вправами, а також відмовитися від звички підніматися з ліжка різким ривком.

Раніше медики розповіли про користь живої музики для здоров'я.