ua en ru

Лікарі розповіли, що не можна їсти при застуді

Лікарі розповіли, що не можна їсти при застуді Фото: Лікарі розповіли, що не можна їсти при застуді (Flickr)

При хворобі необхідно зменшити порції, і вставати з-за столу з відчуттям легкості і невеликого голоду

Мало кому відомо про дієти при застуді та кашлі. Тим не менш, існує чималий список продуктів, вживання яких при застуді небажано. Про це пише портал LIKAR.INFO.

Гарячі напої

Гарячі напої під час застуди небажані. Окріп завдає подразливу дію на слизову оболонку ротоглотки, і ви можете обпалити горло. Спочатку вам може здатися, що від гарячого чаю вам стало легше, але це всього лише тимчасове полегшення, яке змінюється погіршенням стану. Під час застуди та грипу рекомендується випивати багато рідини. Пийте напої теплими або злегка гарячими - комфортними для вашого горла і стравоходу.

Лимон та інші цитрусові

Виявляється, вживання лимонів та інших цитрусових фруктів під час застуди та грипу небажано. Так, в них велика кількість вітаміну С, але в цих фруктах також багато кислот, а віруси і бактерії непогано себе почувають у кислому середовищі. Ось чому при застуді рекомендують пити мінеральну лужну воду.

Солодощі

Лікарі-дієтологи радять зовсім виключити солодощі зі свого раціону харчування, тим більше при хворобі. Вся справа в тому, що солодощі - це висококалорійне харчування, що здійснює на організм певне навантаження. Але, крім цього, солодощі також пригнічують активність імунної системи. Так, американськими вченими було доведено, що надмірне споживання цукру знижує функціональність лейкоцитів - імунних клітин, які захищають наш організм від патогенних збудників і будь-яких чужорідних агентів. Крім того, при вживанні солодощів, цукор частково осідає на стінках горла і ротової порожнини, що тільки сприяє розмноженню патогенних бактерій, посилюючи запальні процеси в ротоглотці.

Якщо не можете жити без солодкого, то віддавайте перевагу натуральним солодощів: сухофрукти, ягоди, морси, соки (без додавання цукру). Однак і тут потрібно дотримуватися "золотої середини". Надмірне вживання цих продуктів також шкодить організму.

Кава і алкоголь

Під час хвороби каву і алкоголь потрібно виключити, оскільки вони сприяють зневодненню організму, що неприпустимо при гострих респіраторних вірусних інфекціях. Навіть невелика кількість спиртного під час хвороби не рекомендується.

До речі, названі 12 правильних харчових звичок.