Лікарі розповіли, як не захворіти напередодні свят
Українцям розповіли, що потрібно зробити зараз, щоб не захворіти на Новий рік
Лікарі розповіли, які заходи потрібно вжити українцям, щоб не захворіти в переддень Нового року, та провести свята повними сил і здоров'я.
Уникайте велелюдних місць
Лікарі рекомендують молодим батькам утриматися від участі в масових гуляннях, а також дитячих ранках та інших багатолюдних святах. Такі заходи створюють ідеальні умови для поширення інфекцій, а також вони можуть налякати дитину і стати причиною порушення сну, підвищеної тривожності, розвитку нав'язливих ідей.
Не потрібно відвідувати багатолюдні місця (особливо там, де є діти) і майбутнім мамам, адже під час вагітності імунітет знижується, і ймовірність підхопити яку-небудь інфекцію стає вище. Крім того, інфекції, які прийнято називати "дитячими" - вітрянка, кір, свинка і інші, - запросто передаються при скупченні народу.
Гуляйте на свіжому повітрі
Найкращий засіб для зміцнення імунітету - прогулянки. Лижі, ковзани, катання з гір на санках і ковзанах - все це чудово загартовує дитини. Гуляти в морозну погоду особливо корисно, тому що ризик підхопити інфекцію на вулиці мінімальний.
Пийте вітамінні комплекси
Для сильного імунітету необхідні залізо, цинк і вітамін С. Імуномодулюючими властивостями володіють і флавоноїди, що містяться в чаї, яблука, брокколі. Сильна зброя в боротьбі з інфекцією - чорниця. Оскільки свіжі ягоди в зимовий сезон знайти складно, можна використовувати заморожені - вони забезпечать достатній захист організму.
Підберіть підходящі вам пробіотики
Ці препарати містять біфідо- і лактобактерії, які і є основною захисною мікрофлорою організму. Ці корисні бактерії знаходяться практично скрізь: в ротовій порожнині, на шкірі, на слизових дихальних шляхів, на слизових оболонках шлунка, кишечника і так далі. Саме вони першими зустрічають "ворога" і не дозволяють хвороботворним бактеріям і вірусам, які потрапили в організм ззовні, розмножуватися. Біфідобактерії стимулюють утворення імунних клітин і тим самим зміцнюють імунітет.
Спіть як мінімум 8 годин на добу
Лягати спати бажано в проміжку від 20:00 до 22:00. Стежте, щоб такий режим дотримувалися і діти, навіть в тому випадку, якщо вже з 25 або 26 грудня вони опиняться на канікулах і стануть вимагати "більшої свободи". Добре організований сон також допоможе підтримати імунітет.
Лікарі рекомендують залишити думки про загартовування і обливання холодною водою, якщо ви цього не почали робити хоча б влітку. Зараз зовсім не час для експериментів - як мінімум нежить і легкий кашель вам забезпечені. Загартовуватися можна починати вже з весни.
До речі, вчені з'ясували, що відсипатися на вихідних шкодить здоров'ю.