ua en ru

Навіщо під Верховною Радою "вмирали" люди

Навіщо під Верховною Радою "вмирали" люди Фото: Під Верховною Радою "померли" пацієнти (РБК-Україна)

У 55 містах України пройшла акція "Година смерті" в підтримку медичної реформи

6 червня під стінами Верховної Ради зібралися активісти на підтримку медичної реформи. Це саме та реформа, яка обіцяє радикально змінити всю систему охорони здоров'я України.

Під час акції люди, з голови до ніг накриті простирадлами, лежали на землі, символізуючи померлих пацієнтів. Вони нагадали про те, що рівень смертності в Україні досяг показників, що лякають.

altФото: Щодня в Україні помирає 67 людей - Дмитро Шерембей (РБК-Україна)

Активісти вийшли під стіни Верховної Ради саме в цей день тому, що саме на цьому парламентському тижні ВР повинна винести в сесійний зал і розглянути ключовий пакет законопроектів щодо медичної реформи.

Якщо пакет законопроектів буде прийнято, то Україна перейде від нинішньої нібито "безоплатної медичної допомоги" і відсутністості гарантій на медицину до чітких правил гри як для пацієнтів, так і для лікарів.

щодня в Україні помирає 67 людей

Підтримати активістів прийшла і виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, команда якої розробила Пакет реформаторських законів.

“Бачите, перед нами лежать люди, які нагадують: смертність в Україні досягла катастрофічних показників. Їх можна було б врятувати, якби система охорони здоров'я нарешті почала змінюватися. Щоб кожен отримував якісну допомогу незалежно від того, де людина живе і скільки грошей заробляє", - розповіла Уляна Супрун.

alt

За даними пацієнтських організацій, в Україні щодня помирає 67 людей.

Безліч людей в Україні помирає від серцево-судинних хвороб, додала Супрун.

“67% з цих людей помирають, не отримуючи кардіологічної допомоги. Ми могли б їх рятувати. Коли буде система, в якій за півтори години хворого ми можемо довезти до лікарні, де є ангіографія, і де ми можемо рятувати з стентами і іншими засобами", - підсумувала вона.

Голосування за порятунок життів

Поруч з накритими простирадлами людьми також стояли і інші активісти. Вони тримали в руках плакати з написами: "Досить нас вбивати", "Не гальмуй! За реформу голосуй", "Депутати! Дай шанс на життя!", "Хто проти медреформи, тієї проти України!".

altФото: Поки депутати не голосують за реформу, в Україні продовжують вмирати люди (РБК-Україна)

“Голосування за цю реформу – це голосування за врятування життів. Це шанс скоротити смертність у нашій країні. Ми сподіваємося, що у депутатів вистачить здорового глузду, щоб проголосувати. Нарешті є єдине розуміння, якою має бути медреформа. Заважає тільки корупція. Більше 100 мільярдів гривень щорічно ділилися між чиновниками, і це постійно рухало нашу країну назад. Сьогодні ми говоримо параменту: ми не хочемо, щоб життя наших родичів відкладали. Ми хочемо, щоб їх рятували вже зараз, а не через п'ять або десять років", - сказав Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Жахливі історії з українських лікарень

Днями в соцмережах запустили флешмоб в підтримку медичної реформи в Україні. Люди з різних куточків країни публікують сумні історії про те, як їм, їх родичам або друзям довелося лікуватися в поганих умовах українських лікарень.

alt

Фото: Новий флешмоб у мережі (скріншот посту з сторінки www.facebook.com/100001584368982)

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала нагадати депутатам "про реаліях української медицини". Вона закликала всіх приєднатися до флешмобу і додала, що зміни у медицині – це не просто зміни, а й "питання нашої з вами безпеки".

Історії публікують в Facebook з хештегом #вимагаю_медреформу.

alt

Фото: Користувачі публікують історії про невдалому лікуванні (скріншот посту з сторінки facebook.com/yuliya.byelinska)

До речі, 2 червня Нацрада Реформ підтримав реформу медицини і рекомендував Верховній Раді України визначити пацієнтські законопроекти як невідкладні.

Медицина в Україні давно не безкоштовна

Не дивлячись на слова чиновників про те, що медицина в Україні нібито безкоштовна, люди все одно платять за лікування непомірно великі суми, нагадують активісти. Через це більшість українців в буквальному сенсі бояться потрапити в лікарню. Вони розуміють, що це може їх просто розорити.

Зміни в медицині не тільки назріли, а і навіть перезріли, кажуть активісти. І якщо не проголосувати за реформу зараз, то зміни будуть відкладені на невизначений термін. З великою ймовірністю – на кілька років.

alt

Фото: Активісти вимагають від нардепів проголосувати за реформаторський Пакет законопроектів (РБК-Україна)

“Прийняття закону – це лише перший крок. Адже потім зміни треба впроваджувати. А це займе рік або два роки", - нагадує Уляна Супрун.

Сьогодні ми не можемо жити в країні, де немає базової медичної реформи, каже громадський активіст Віталій Селик з "Фундації регіональних ініціатив".

“Коли ми сьогодні плануємо дітей, то ми часто замислюємося над тим, що зараз народити дитину в Україні коштує в кілька разів дорожче, ніж у Польщі. Це при тому, що медицина у нас нібито "безкоштовна". А в Польщі доходи в кілька разів вище, ніж в Україні. І це та країна, яка тільки за минулий рік видала більше мільйона дозволу на роботу українцям. Це якраз та активна молодь, яка виїжджає за кордон. Виїжджають кращі представники країни. Щоб це зупинити, треба жити за конкурентними правилами. В першу чергу – в медицині", - розповів Віталій.

altФото: Реформа може знову "застопоритися", кажуть активісти (РБК-Україна)

Цікаво, що даний Пакет законопроектів підтримують практично всі пацієнтські організації України. Також реформу схвалили міжнародні організації.

Тепер – справа за народними депутатами. Вони або проголосують за зміни, або ж ні. У разі негативного сценарію медреформа "застопориться", а люди тим часом і далі вмирати, не отримуючи кваліфікованої допомоги.

Нагадаємо, раніше в травні цього року ВР провалила голосування за включення до порядку денного цього Пакету законопроектів. Тому активісти вимагають прийняття закону зараз, поки депутати ВР не пішли на літні канікули.

На момент публікації цього матеріалу стало відомо, що депутати проголосували за внесення до порядку для законопроектів #6327 і #6329.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат і громадський активіст Світлана Заліщук.

altФото: Добрі новини з Верховної Ради (скріншот посту з сторінки facebook.com/svitlana.zalishchuk)

altaltaltaltalt