ua en ru

«Це виклик нашій гідності»: громадські активісти різко відреагували на знищення графіті на стінах магазину в Києві

«Це виклик нашій гідності»: громадські активісти різко відреагували на знищення графіті на стінах магазину в Києві Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Систему захисту історичних пам'яток потрібно переглянути, вважають експерти

Сьогодні в Києві зібралися громадські активісти та представники профільних інстанцій, щоб обговорити ситуацію із знищеними «Іконами Революції».

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович нагадав, що графіті були раніше приписані до списку історичних пам'яток, і будь-які спроби їх знищити повинні бути покарані.

altФото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

«Графіті на вулиці Грушевського – не просто графіті. Це і один із символів Майдану. Це один із символів того, як дорого ми платимо за свободу. Але це питання потрібно розглядати і в юридичній площині. Згідно з наказом Міністерства Культури, це місце внесено до реєстру, та йому присвоєно пам'яткоохоронний номер. А те, що сталося кілька днів тому – це злочин. Ми звернулися до голови Нацполіції і до Генпрокурора, щоб це розслідували і винести правильний вирок», - сказав В'ятрович.

«Ситуація, яка склалася з «Іконами революції – це виклик нашій гідності. Це виклик усьому, за що стояв Майдан. Також це виклик нашій силі і нашій можливості протистояти силам, які хочуть знищити ті досягнення. Які ми отримали завдяки Революції Гідності», - заявила Антоніна Пипко, заступник директора Національного Музею Революції Гідності.

alt

Фото: Генпрокурор обіцяв розслідувати знищення графіті (скриншот.facebook.com/LlutsenkoYuri)

За її словами, громадянське суспільство показала, що реакція на подібні випадки може бути блискавичною.

«Інституції також повинні показати, що можуть і будуть боротися. Думаю, що справу потрібно довести до суду. Не тільки через знищення унікальних артефакторв, а й тому, що винуватець продовжує жорстко і цинічно висловлюватися в адресу української культури», - додала вона.

Нагадаємо, раніше в Києві знищили патріотичні графіті часів Революції Гідності.