Сьогодні відзначається Міжнародний день миру

Сьогодні відзначається Міжнародний день миру
Фото: День миру, проголошений ООН у 1981 році

Люди у всіх куточках планети беруть участь у різних заходах, спрямованих на тему "світу"

Сьогодні, 21 вересня, відзначається Міжнародний день миру, заснований ООН.

"Світ - це те, до чого прагнуть всі народи світу. Створення у 1945 році в кінці найбільш спустошливою в людській історії війни Організації Об'єднаних Націй було реальним втіленням цього загального прагнення. Збереження миру та розвитку дружніх відносин між державами є головними цілями роботи ООН", - йдеться на сайті організації.

В цей день у всіх куточках планети проходять різні тематичні заходи: невеликі приватні зібрання і публічні ходи, концерти і демонстрації з участю широкої аудиторії.

У багатьох країнах рівно опівдні вшановують хвилиною мовчання всіх загиблих у боротьбі за рівність і мир для всіх націй і релігій.

Сьогодні відзначається Міжнародний день миру

Фото: Активісти святкують День миру

Українців з Днем миру привітав спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман.

"Сьогодні, в часи російської агресії проти України, ми усвідомили цінність світу. На жаль, це побажання перестало бути порожнім звуком для молодих українців. Тепер наше завдання - зробити все, щоб майбутнім поколінням не довелося здобувати світ такою дорогою ціною. Вірю в перемогу України і в те, що скоро на нашій землі назавжди запанує мир", - сказав Гройсман.

Сьогодні відзначається Міжнародний день миру

Фото: Дволика птах - символ війни © Олена Корогод

Однією з найбільш часто зустрічаються емблем Дня миру є летить голуб з гілочкою оливкового дерева в дзьобі, який є символом миру у багатьох народів. Голуб також символізує "надію на мир" або мирну пропозицію однієї людини іншій, звідси й виникла фраза "протягнути оливкову гілку".

Часто голуба зображують у польоті, щоб нагадати людям про його ролі посланця світу.

Сьогодні відзначається Міжнародний день миру

Фото: Голуб - символ родючості і світу

Зазначимо, Міжнародний день миру був проголошений Генеральною Асамблеєю оон у 1981 році. У прийнятій 24 роки тому резолюції міститься заклик до "всім країнам і народам" пам'ятати про важливість сприяння мирному врегулюванню конфліктів та виконання зобов'язань щодо припинення вогню.

Кожен рік заходи ООН, присвячені цій святковій даті, традиційно починаються з церемонії у Дзвони світу в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Спочатку звучить звернення генсекретаря ООН, після якого він вдаряє в дзвін, потім, після хвилини мовчання, з зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

До речі, в цей час триває блокада контрольно-пропускних пунктів на в'їзді в Крим.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся