ru ua

1 квітня: всі свята на сьогодні

1 квітня: всі свята на сьогодні Фото: 1 квітня - День сміху (pixabay.com/geralt)

1 квітня 2018 року відзначається День сміху, католики святкують Великдень, а православні - Вербну неділю

Які державні, професійні, релігійні та народні свята відзначаються 1 квітня в Україні і в світі, а також хто святкує іменини в цей день, - розповість Styler.

1 квітня: яке сьогодні свято в Україні та світі

День сміху, або як його ще називають, День дурня - найбвеселіше свято в році, яке традиційно припадає на 1 квітня і відзначається у всьому світі ось уже більше п'яти століть. У цей день прийнято розігрувати оточуючих, сміятися і жартувати.

Також 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів - це екологічне свято, присвячене пернатим, яке проходить в рамках біологічної програми ЮНЕСКО з метою охорони навколишнього середовища.

1 квітня - Міжнародний день птахівФото: 1 квітня - Міжнародний день птахів (pixabay.com/jill111)

1 квітня: яке сьогодні свято у православних і католиків

Сьогодні всі православні християни святкують Вхід Господній в Єрусалим або ж Вербну неділю. Це велике двонадесяте перехідне свято, яке завжди наступає за тиждень до Пасхи і присвячене прибуттю до Єрусалиму Спасителя і зустрічі його пальмовими гілками.

Також православні шанують пам'ять численних мучеників, праведників і святих: Хрисанфа і Дарії, Панхарія Римського, Васси Псково-Печерської, Інокентія Комельского, княгині Софії, Іоанна Блінова, Матрони і ін.

1 квітня 2018 року західні християни зустрічають католицький Великдень - найголовніше свято в богослужбовому році, яке знаменує Воскресіння Христа і відродження до нового життя.

1 апреля - Пасха у католиковФото: 1 квітня - Великдень у католиків (pixabay.com/pixel2013)

Також католики в цей день згадують єпископа Х'ю Шатонефського, Мелітона Сардийського, мученицю Теодору, святого Теудріга.

Яке народне свято припадає на 1 квітня

У народному календарі в день 1 квітня шануються Хризант і Дарина Брудна. Також вважалося, що в цей день після зими прокидається домовик, якого потрібно було задобрити і обдурити.

Прикмети і спостереження дня:

  • На Дарину Брудну всі ополонки брудні;
  • тануть сніги, і йде вода;
  • яка погода на 1 квітня, така буде і на 1 жовтня;
  • якщо весняна вода галаслива, чекали буйного літнього різнотрав'я;

Іменинники 1 квітня

Сьогодні іменини відзначають: Валерій, Васса, Дарина, Дмитро, Іван, Іларія, Інокентій, Клавдій, Мавр, Маріан, Матрона, Софія, Феодора.

Відмінності католицької і православної Пасхи (video.rbc.ua)