ru ua

105-річна мешканка Хмельницької області відкрила секрети довгого життя

105-річна мешканка Хмельницької області відкрила секрети довгого життя Фото: Торту 105-річна довгожителька воліє борщ

Бабусю Фросю підтримують молитви і знання народної медицини

В Городку Хмельницької області живе Єфросинія Дембицкая, яка нещодавно відсвяткувала свій 105-й день народження! Про свої секрети здоров'я довгожителька розповіла журналісту львівської газети Експрес.

За її словами, головний секрет криється в тяжкому буденному працю

"А ще послав мені Бог таке довге життя тому, що ніколи ні з ким не сварилася. Допомагала багатьом людям звільнитися від важких недуг", - сказала баба Фрося.

Її син Анатолій додав, що лише тепер мама почала відчувати нездужання – ноги не слухаються, а ще в 2015 році навіть город обробляла.

"Прибирає бур'яни і дивиться на всі боки, аби, бува ніхто з односельців не побачив. Соромилася, будуть засуджувати, що така стара на городі працює", - згадав Анатолій, який живе з матір'ю та доглядає за нею.

За його словами, баба Фрося ніколи не була в лікарні. Якщо раптом підхопить грип, застуду або ще якусь хворобу, зцілюється тільки травами, які сама ж і заготовляє. Так за все життя приймала тільки єдині таблетки – проти болю в ногах. І ті – лише в останні роки.

Живиться довгожителька тільки натуральними продуктами, які з сином вирощує у власному господарстві. Найбільше любить варену картоплю і борщ. Але в раціоні обов'язково має бути підсолоджений натуральний чай з трав.

Головне її правило в харчуванні – ніколи не переїдати та вживати стільки їжі, щоб відчувати легкий голод.

Кожен свій день бабуся починає і закінчує молитвою, стверджуючи, що саме вона допомогла їй вистояти перед усіма життєвими випробуваннями.
Єдине, про що тепер жалее жінка – що вона так і залишилася неписьменною.

"Добре бути грамотним – є що робити. Якщо б я була освіченою, то знайшла б заняття: читала б Святе Письмо, газети, книги" – зізналася вона кореспонденту львівського видання.

Нагадаємо, раніше своїм секретом довголіття поділився столітній українець.