ru ua

"16 годин кошмару": пасажири про перший рейс поїзда Відень-Київ

"16 годин кошмару": пасажири про перший рейс поїзда Відень-Київ Фото: Поїзд (РБК-Україна)

Українські пасажири 16 годин провели в холодному вагоні без їжі

Новий потяг "Укрзалізниці" сполученням Київ — Відень поламався по дорозі в Україну. Це сталося буквально через двадцять хвилин після того, як він від'їхав від австрійської столиці. До австрійського поїзда вагони причепили "Укрзалізниці". Пасажирка складу поділилися своїми нелегкими спогадами про поїздку, повідомляють "Факти".

"Це були 16 годин кошмару! Ледве встигли від'їхати від Відня, як поїзд зупинився. Нам сказали, що причиною стали погодні умови: буревій обірвав дроти. Ми простояли ніч. А вранці дізналися, що ще на початку першого ночі пасажирів із сусідніх австрійських вагонів (це були громадяни Євросоюзу) організовано на автобусі доставили в Будапешт. Там їх розселили по готелях. Ми ж залишилися у своєму вагоні, який, природно, почав остигати. Стало холодно. Слава Богу, на вулиці хоча б була плюсова температура", - розповіла пасажирка Марина.

За словами жінки, у вагоні був жахливий запах, так як закурились гальмівні колодки.

"О сьомій годині ранку нашому вагону дали зелене світло на проїзд до Будапешта. Але по дорозі трапилася нова поломка. На цей раз закурились гальмівні колодки. Наш вагон старий, він сильно відрізнявся від австрійських. Очевидно, гальмівні колодки перегрілися. Жахливий сморід, задуха... Пасажирам довелося вийти на вулицю. Вагон провітрювали близько години. Потім ми все-таки доїхали до залізничного вокзалу в Будапешті. Але оскільки далі їхати у цьому вагоні було небезпечно, його разом з пасажирами пощастило в депо", - продовжила Марина.

Поїзд стояв у депо, але пасажирів все одно не погодували.

Пізніше з'ясувалося, що наступний поїзд вчасно не приїде. Втративши всяку надію, Марина взяла квиток на літак і за свій рахунок дісталася до Києва.

"Я не могла чекати — зі мною був дитина, якого чотири дні тому прооперували. Вчора спеціально приїхала на київський залізничний вокзал, щоб уточнити, дісталися чи інші пасажири. Мені відповіли, що вони досі не приїхали. Хто міг подумати, що поїздка в поїзді, про який так багато писали, закінчиться для людей стресом, зірваними планами і голодуванням в холодному вагоні?! Не менш жахливо те, що в такій ситуації опинилися тільки пасажири з України. Для громадян Євросоюзу все було організовано на вищому рівні. Нам же дали зрозуміти: рятуйте себе самі", - підсумувала українка.

Нагадаємо, що "Укрзализныця" призначила 29 додаткових поїздів на грудень-січень.