Відео про День вишиванки розповість про акції всьому світу
В третій четвер травня Україна та інші країни відзначають День вишиванки. Українці зняли кілька професійних і аматорських відеороликів, які розповідають про цю молодий традиції
День вишиванки відзначається щорічно в третій четвер травня. У 2016 році українці масово одягають традиційно прикрашену сорочку вже десятий рік поспіль. Нинішній День вишиванки припав на четвер, 19 травня. Щоб розповісти про свято жителям інших країн, українці записують відео, у якому розповідається про вишитих сорочках.
Цей День не є офіційним, але його відзначають не тільки в Україні, а й за її межами. Так, за даними порталу "День вишиванки", минулого року до акції приєдналися жителі 38 країн світу.
Фото: Карта країн, де відзначали День вишиванки у 2015 році (denvyshyvanky.org)
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день у році присвятити українському традиційному костюму з вишитими візерунками. З цього часу День вишиванки відзначали у вузькому колі, але події 2014 року спонукали українців до масового прояву патріотизму, власної історії та культури.
Фото: Українки в традиційних костюмах в День вишиванки (YouTube.com)
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним з яскравих символів української культури. Сама по собі традиційна вишиванка - красивий і унікальний предмет гардеробу, який, до того ж, демонструє приналежність того, хто її носить, до української культурної традиції.
Фото: "Файна молодыця" і "дужий козачок" зі своїми мамами (kuda-educom.ua)
З історії свята
- 2006 рік - зародження ідеї свята.
- 2007 рік - День вишиванки відзначили студенти Чернівецького університету.
- 2008 рік - Акцію підтримали студенти інших українських Вузів.
- 2009 рік - Практично всі українські навчальні заклади підтримали акцію.
- 2010 рік - В вышыванках прийшли на роботу, в школи і університети жителі Чернівців, Запоріжжя, Сімферополя, Львова та Рівного.
- 2011 рік - Проведення Дня вишиванки у цей рік відзначився реєстрацією в Книзі рекордів Гіннесса найбільшої кількості людей у вишиванках в одному місці - на центральній площі Чернівців зібралося понад 4 тисячі людей у традиційній українській сорочці. В цьому році гигантсккую вишиванку розміром 4 на 10 метрів одягли на будівлю головного корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
- 2012 рік - У Чернівцях запровадили традицію дарувати вишиванку новонародженим, що з'явилися на світло в цей день.
- 2013 рік - День вишиванки перетворився в Україні відзначали цілу добу, проводилися різноманітні арт-подання, головним мотивом яких був рукотворний візерунок.
- 2014 рік - Масові заходи, присвячені цьому дню вийшли за межі України. День вишиванки підтримали жителі Канади, США, Росії, Німеччини, Італії, Франції, Португалії та Румунії. В Україні в цей день зафіксували рекорд з наймасовішого одночасного виконання національного гімну.
- 2015 рік - Українці дарують вишиванки солдатам АТО. До акції приєдналися жителі 50 країн світу.
- 2016 рік - День вишиванки по праву можна назвати всесвітнім. Цього року він відзначається 19 травня. Вишиванки планують одягнути на пам'ятники Либіді та Засновникам Києва на Майдані Незалежності, новонародженим по всій країні будуть дарувати вишиванки, пройдуть покази різних арт-об'єктів, в тому числі повнометражного фільму про вишитих сорочках - "Спадщина нації" (Спадок нації).
Фото: Щоб не забути (denvyshyvanky.org)
Про вишиванці
- Вишиванкою називали традиційну ткану сорочку, хоча вишивку наносили і на інші предмети одягу, а також речі домашнього вжитку - скатертини, наволочки, рушники і т. д.
- Крім прикраси одягу та інтер'єрних обрядових тканин, вишивка, згідно з стародавніми віруваннями, є оберегом від блискавки, бездітності, неврожайності, від нещастя і інших негод.
- Вишивка на одязі розташовується на певних місцях - в низах рукавів, на горловині або комірі, подолі або подолах одягу - там, де немає доступу до тіла. Колір і орнамент вишивки мають своє значення. В кожному регіоні країни - свої характерні особливості візерунків.
- Вишиванки носили не тільки українці, але також і інші слов'янські народи.
Відео про день вишиванки знімають як на професійному рівні, так і на аматорському, що не зменшує значущості останнього.
Промо відео від "Фолк Мода"
Учні молодших класів львівської школи-гімназії зняли своє звернення англійською.
Ще одне звернення львівських школярів англійською.
Читайте також: країна майстрів: як українському хендмейду вийти на зарубіжні ринки.