358 років тому Хмельницький став гетьманом: топ-10 цитат великого державника
За даними багатьох джерел, саме 9 лютого, козаки Війська Запорозького передали гетьманську булаву одного з найвидатніших керівників за всю історію України
Богдан Хмельницький, обраний гетьманом у 1648 році, став уособленням вольового й мужнього глави держави, здатного знайти компроміс між різними верствами населення.
Біографія
Богдан Хмельницький народився у 1595 році в сім'ї чигиринського сотника, що відбувається з роду шляхтичів. В юнацькі роки майбутній гетьман прослухав курс граматики, поетики і риторики у львівському єзуїтському колегіумі. Крім рідної мови він володів польською, латинською, турецькою та французькою.
Зовсім молодим Хмельницький подався до лав козацького війська, де відразу ж проявив себе як хоробрий воїн.
В 1647 році Хмельницький почав підготовку народного повстання проти польського панування в Україні. Вже 9 лютого 1648 року козаки обрали Хмельницького першим гетьманом Запорізької Січі. У тому ж році під керівництвом Богдана розпочалася національно-визвольна війна українського народу.
Богдан Хмельницький увійшов у історію як видатний військовий і політичний діяч. Одним з його найбільших здобутків було те, що він зміг об'єднати різні верстви населення навколо ідеї національного визволення. Саме в ході національно-визвольної боротьби і здійснювався процес формування української державності.
Про Хмельницькому складені сотні пісень. У його честь названі міста і селища. Його ім'я прославлене в оповіданнях, повістях, фільмах, і, звичайно, овіяне легендами.
На честь знаменної дати Styler зібрав десять найвідоміших цитат Богдана Хмельницького, що дійшли до наших днів, які характеризують гетьмана як особистість і як політика.
Цитати Богдана Хмельницького
Дізнатися більше про історію козацтва завдяки нашого огляду "Історія України: що почитати про козаків".