ua en ru

В 99% не призначається: Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ

В 99% не призначається: Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

За її словами, є тільки кілька випадків необхідності процедури

В. о. голови Моз Уляна Супрун розповіла, кому і коли потрібно робити МРТ (магнітно-резонансну томографію). Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що в Україні є поширена практика робити МРТ, коли пацієнт відчуває дискомфорт у спині. Це важлива процедура, але часто вона не виправдана.

"МРТ призначається безпосередньо, якщо у пацієнта є ознаки серйозної патології хребта або виражений неврологічний дефіцит, що складає близько 1-2% усіх випадків болю в спині. Для цього лікар в першу чергу повинен розуміти клінічну картину пацієнта, історію розвитку хвороби, а також визначити так звані "червоні прапорці" – симптоми наявності серйозної проблеми хребта", – розповів лікар-нейрохірург Вадим Ілляшенко.

За його словами, прикладом таких симптомів є порушення чутливості кінцівок, слабкість у м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі, підвищення температури і немотивована втрата ваги, онкологічні хвороби в анамнезі.

В 99% не призначається: Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

"В інших випадках, а це 98-99% людей, які звертаються до лікаря з проблемою болю в спині, МРТ не призначається. За міжнародними протоколами лікування починається з простих рекомендацій – це збереження фізичної активності, при необхідності нестероїдні протизапальні препарати, спеціальні вправи, які можна комбінувати з масажем або мануальної терапією", – додала Супрун.

Через певний проміжок часу, близько 2-4 тижнів, пацієнтові призначають повторний огляд. Якщо лікар виявить "червоні прапорці", або больовий синдром не стихає протягом 4-6 тижнів, тоді пацієнт отримує направлення на МРТ.

Право направляти на такі обстеження має виключно фахівець. Це не може бути ініціативою пацієнта.

В 99% не призначається: Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розвінчала міф про жіночий діагноз.

Супрун звернулася за коментарем до акушера-гінеколога Наталії Лелюх. За словами лікаря, матка є унікальним органом, що складається з м'язи, і тому вона може скорочуватися. Ці скорочення під час УЗД можна пояснити хвилюванням, фактом вагітності і датчиком УЗД.

Хайп-таксі #17: скільки грошей вам потрібно для життя