ua en ru

"Агент КДБ і контрабандист": віце-прем'єр Болгарії жорстко розкритикував патріарха Кирила

"Агент КДБ і контрабандист": віце-прем'єр Болгарії жорстко розкритикував патріарха Кирила Фото: Патріарх Кирило (patriarchia.ru)

Також болгарський чиновник назвав Кирила "сигаретним" митрополитом Росії

В Болгарії жорстко розкритикували патріарха РПЦ Кирила. З критикою виступив навіть віце-прем'єр країни Валерій Симеонов. Про це передає "Російська Болгарія".

Раніше скандальний патріарх Кирило "відчитав" болгарського президента. Він заявив про розчарування історичної інтерпретації подій навколо визволення Болгарії з-під влади Османської імперії.

Напередодні на святковому параді президент Болгарії Румен Радев висловив вдячність за національне визволення не єдиної російської армії, а різним народам, її складовим – румунам, українцям, білорусам, фінам, поляків, латишів та іншим.

Кирило категорично заявив, що Болгарію звільнили виключно силами Росії.

У свою чергу, в ефірі болгарського ТБ віце-прем'єр цієї країни Валерій Симеонов заявив, що патріарх Кирило, відомий як агент КДБ і сигаретний митрополит Росії, не має права вказувати Болгарії, як і що робити правильно.

"Цей чоловік не спустився з небес, не вийшов з Раю і не є посланцем Ісуса Христа. Він відомий як сигаретний митрополит Росії. З 1996 року він ввіз на 14 млрд. доларів безакцизних цигарок. На 14 млрд. доларів цей хитрун ввіз безакцизних цигарок і на 4 млрд. доларів вина для потреб церкви. У нього є і приватний літак. Його годинник коштує 30 тис. Хто він? Це не східноєвропейський духівник. Це агент Михайлов, другорозрядний агент радянського КДБ. І ця людина має нахабство роздавати правосуддя. Уявіть собі патріарх Неофіт (глава Болгарської православної церкви) поїде до Путіна і почне пояснювати, хто такі Кирило і Мефодій", - заявив Симеон.

"Другорозрядний агент радянського КДБ буде нам розповідати, що вірно, а що ні. Так не вийде", – зазначив болгарський віце-прем'єр.

Нагадаємо, що предстоятель РПЦ патріарх Кирило знову заговорив про переслідування "канонічного православ'я" в Україні. Тепер він заговорив про "священиків в крові".