Активіст повідомив, що кримчанам окупаційна влада приготувала роль прислуги
Окупаційна влада не приховує, що її лякають місцеві жителі
Активіст кримськотатарського руху Заїр Смедляєв вважає, що в Криму дуже змінилися настрої людей по відношенню до окупаційної влади, через те, що Росія підготувала для кримчан роль прислуги. Про це він повідомив в інтерв'ю сайту "Крим.Реалії".
За словами активіста, зараз на півострові багато переселенців з РФ, а витрати по їх благоустрою на півострові таким чином лягли на кримчан.
"У нас спостерігається масове скорочення соціальних, культурних та освітніх програм, як і витрат на охорону здоров'я. У деяких населених пунктах закриваються поліклініки, школи, дитячі сади. Важливо розуміти, що, які б фінансові труднощі не відчував Крим, ні на силовиках, ні на програмі заміщення місцевого населення більш лояльним ніхто не економить", - сказав Смедляєв.
Крім фермерів, російська влада намагаються замінити працівників ключових галузей: керівників, лікарів, працівників сфери освіти.
"Можна сказати, що відбувається цілеспрямована заміна місцевого населення іншим. Окупаційна влада не приховує, що її лякають місцеві жителі, які пізнали смак свободи, які готові вийти на акції протесту проти свавілля з боку чиновників. Один час була розгорнута ціла кампанія щодо кримських лікарів. Російські чиновники звинуватили їх в недостатній кваліфікації, називали їх хабарниками. Потім їм почали урізати зарплати. Звичайно, багато місцевих лікарів просто не витримують такого ставлення, найчастіше вони йдуть у приватний бізнес або взагалі їдуть з Криму. Тим часом медицина, насаджувана з Росії, гранично бюрократизована", - заявив активіст.
"Деякі з тих, хто "хотів померти в Росії", тепер говорять про те, що вони її представляли такою, як показують по телебаченню і в кіно: роз'їзди по закордонах, вілли, особняки, дачі, шикарні машини і прислуга. Але виявилося, що зараз для кримчан у кращому випадку уготовано місце прислуги. Все частіше я зустрічаю людей, які заперечують, що були на псевдореферендумі, тоді як раніше хизувалися нібито своєю участю в ньому. Проте з часом вони починають соромитися цього", - підсумував Смедляєв.
До речі, кримському політв'язню дозволили побачитися з важкохворою матір'ю.