ua en ru

Американський журналіст розповів про принципи роботи кремлівської пропаганди

Американський журналіст розповів про принципи роботи кремлівської пропаганди Колаж РБК-Україна

Журналістові потрібно було заздалегідь узгоджувати питання на інтерв'ю

Колишній вашингтонський кореспондент російського державного агентства Sputnik Ендрю Файнберг заявив, що був звільнений через небажання виконувати сумнівні вказівки керівництва. Про це він написав у своїй статті для Politico, передає НВ.

За словами Файнберга, ще на одному з перших заходів, який журналіст відвідав в якості кореспондента кремлівського агентства, він поставив питання про те, чому Трамп відмовлявся використовувати свої повноваження, надані йому Конгресом для відправки зброї в Україну, щоб допомогти в боротьбі з російською агресії, що відразу викликало різке невдоволення його керівника Петра Мартиничева.

У своєму листі той заявив, що журналісту слід заздалегідь узгоджувати питання, які він планує здавати.

За його словами, згідно з правилами Sputnik, його контент "повинен відображати російську сторону будь-якої новини, незалежно від того, чи відповідає вона дійсності чи ні".Наприклад, висвітлюючи питання окупації Росією українського Криму, заборонялося писати про це без згадки про те, що "90% жителів Криму проголосували на референдумі за приєднання до Росії", а згадки присутності на півострові військових і військової техніки РФ видалялися зі статей перед публікацією.

Звільнити ж його вирішили після того, як він відмовився поставити главі Білого дому Дональду Трампу питання про вбивство співробітника Демократичного комітету США Сета Річа, яке поліція пов'язує зі спробою пограбування.

Журналіст зазначає, що багато ЗМІ правого спрямування тоді висували ідею про те, що вбивство політика було нібито відплатою за його роль у витоку листування Демократичного комітету, опублікованого в WikiLeaks.

Він пояснив, що такий підхід був вигідний російським пропагандистам, так як це могло б перенести відповідальність за зломи серверів Демократичної партії з російських хакерів на співробітників спецслужб США. "Я відповів, що мені було незручно ставити запитання або писати про такі речі, коли для цього не було абсолютно ніякої фактичної основи. Але ця історія служила меті, і Sputnik не відпускав її", - розповів Файнберг, додавши, що після цього Мартиничев й пригрозив йому негайним розірванням контракту.

Нагадаємо, що в Росії створили спецмашину для розгону мітингів.