ua en ru

"Аміна - легенда": мати Окуєвої висловилася щодо ініціативи назвати на її честь одну з вулиць Києва

"Аміна - легенда": мати Окуєвої висловилася щодо ініціативи назвати на її честь одну з вулиць Києва Фото: Аміна Окуєва (УНИАН)

Матір загиблої також прокоментувала відмову Одеської облради від такої ініціативи

Мати убитого ветерана АТО Аміни Окуєвої Ірина Камінська схвалила ініціативу назвати одну з вулиць Києва на честь її дочки. Про це вона повідомила в коментарі "Цензор.НЕТ".

"Ставлюся до цього позитивно. Вважаю, що саме такі люди, як Аміна, формують національну ідею. Національна ідея України - це ідея свободи. За свободу платять життям зараз найкращі сини і дочки України. І тому ці імена мають залишитися в історії України в назвах вулиць, парків, скверів, в пам'ятниках", - сказала Ірина Камінська.

"Це дуже важливо, бо Аміна - легенда. Мені всі про це говорили, і я сама в цьому переконалась, бачачи ставлення людей до неї. Коли це звучить у назвах, тоді це краще запам'ятовується, а це дуже важливо, щоб пам'ятали не тільки про неї, а й про багато тисяч тих хлопців і дівчат, які віддали своє життя за свободу України", - відзначила мати Окуєвої.

Вона також прокоментувала той факт, що Одеська облрада не підтримала ініціативу назвати вулицю на честь Аміни Окуєвої.

"Одеса дивним чином ставиться до цих питань. Я не хотіла починати виставку і показувати її в Одесі. Не знаю, чи покажу взагалі цю виставку, присвячену Аміні, в Одесі. Але, мені здається, що це, мабуть, потрібно буде зробити, бо не можна віддавати це місто тим людям, які ненавидять національну українську ідею, тим людям, які хочуть якоїсь особливої ​​ролі Одеси в історії цієї країни", - сказала Ірина Камінська.

"Це українське місто, в якому теж мають знати і любити своїх героїв. Ті люди, які зараз перебувають при владі і не розуміють цього, роблять велику помилку, небезпечну найбільшими наслідками, зокрема і для них", - заявила вона.

За словами Ірини Камінської, до неї звернулася ініціативна група, яка хоче встановити пам'ятний знак, присвячений Аміні, на медичному університеті, де вона навчалася.

"Я сказала, що не заперечуватиму і погоджусь на це, якщо вони погодять це з містом. Якщо вони це зроблять, і місто піде назустріч, це буде великий плюс. Подивимося на реакцію влади щодо цього звернення. Мені це буде дуже цікаво. Це буде як лакмусовий папірець, які ж люди перебувають при владі. Що поганого зробила для них моя дочка, крім хорошого, коли віддала своє життя, захищаючи суверенітет і незалежність України. Ми побачили, як повелася обласна рада, подивимося, як себе покаже міська рада. І тоді я подумаю, чи привезу я виставку своєї дочки в Одесу, бо, чесно кажучи, з такою владою дуже добре хочеться подумати, чи варто це робити..." – відзначила вона.

"Хоча думаю, що це потрібно зробити в будь-якому випадку, бо серед одеситів є величезна кількість патріотів і тих людей, які люблять Україну. Адже не влада визначає майбутнє цієї країни, а простий народ, який любить Аміну, і для мене це найголовніше", - зазначила мати Аміни Окуєвої.

Нагадаємо, Аміна Окуєва була вбита ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Вона перебувала в машині зі своїм чоловіком, командиром чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, коли їх автомобіль обстріляли. Окуєва загинула на місці, а її чоловік отримав поранення.

До речі, у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву.