ua en ru

Андрухович висловився про російських депутатів, що втекли до України

Андрухович висловився про російських депутатів, що втекли до України Фото: Максакова і Вороненков

Письменник розповів, чому росіяни вважають за краще тікати від Путіна саме в нашу країну

Росіяни-втікачі, які зіткнулися з проблемами через путінський режим у себе на батьківщині, найчастіше вибирають Україну. І це симптом. Таку думку висловив відомий український письменник Юрій Андрухович на сайті "Збруч".

Таким чином письменник прокоментував рішення екс-депутатів Держдуми РФ Дениса Вороненкова і Марії Максакової залишити Росію і переїхати жити в нашу країну.

"Вони тут-таки стають проповідниками якоїсь нашої з ними вищої єдності, "єдиного менталітету", "единого языка" й тому подібних фішок. Україна – частина єдиної "російської ментальної території", перевага якої в тому, що до неї, на щастя, не дотягуються щупальця путінської системи... Наша країна стала для них зоною комфортної еміґрації, де заради нового існування не треба робити над собою жодних зусиль – навіть на рівні вивчення мови чи пристосування до "менталітету". І в цьому не було б нічого злого, якби вони тут-таки своїм цілком одностайним хором не починали протиставляти нас Європі. Куди ви мовляв лізете? Від нас вам усе одно не втекти. Ми вас навіть у ролі політеміґрантів триматимемо й нікуди не пустимо. І судячи з того, скільки їх сьогодні на ключових позиціях у наших медіа та мережах, ці добре протиражовані месиджі залишаються не такими вже й не почутими", - вважає Андрухович.

"Ось і член КПРФ, наш з вами дорогоцінний компатріот, каже, що в Європі відчував би себе "завжди чужим" - додав письменник.

За словами Андруховича, "приголублений українською владою та наближений до неї, наш ментальний брателло, цілком можливо, в рази краще за нас орієнтується у справжності та щирості її, української влади, "євроінтеґраційних зусиль".

"Тому і посилає нам сигнал, приблизно такий: "Дорогі співвітчизники, все спокійно. Ніякої Європи не буде. Я вдома. Пацаны гарантируют", - резюмував письменник.

Раніше журналісти розповіли, які закони приймали в РФ російські депутати-втікачі Вороненков і Максакова.