ru ua

У Антарктиді відколовся айсберг масою в трильйон тонн

У Антарктиді відколовся айсберг масою в трильйон тонн Кадр з відео British Antarctic Survey

У мережі показали наслідки глобального потепління

Антарктиди відколовся айсберг, площа якого становить 6 тисяч квадратних кілометрів, а маса – трильйон тонн. Це - один з найбільших айсбергів, його розмір можна порівняти з Уельсом. Про це повідомляє AFP.

Варто відзначити, що вчені передбачили це давно, за льодовиком спостерігали протягом десяти років. Дослідники виявили розкол ще в 2010 році, а його ріст пришвидшився в 2016-му. Остаточно, за даними вчених, відокремився айсберг між 10 і 12 липня.

На думку фахівців, одним з можливих чинників такого руйнування є підмивання льодовика відносно теплими водами Антарктичного моря і вплив теплого повітря внаслідок глобального потепління. Проте група вчених Project MIDAS, які досліджують тріщину в Ларсене, заявили, що це руйнування не є прямим результатом кліматичних змін, викликаних діяльністю людини.

"У нас немає ніяких доказів того, що ця подія пов'язана зі зміною клімату. І хоча загальне руйнування шельфового льодовика в південному напрямку на Антарктичному півострові вважається наслідком глобального потепління, ця тріщина зародилася давно і прогресувала десятками років, тому її причини швидше природні", - сказано в заяві вчених на сайті Project MIDAS.

Айсберг, на думку дослідників, з часом або знову примерзне до льодовика, або "відправиться в плавання" і згодом розтане. У цьому випадку рівень води в Світовому океані може збільшитися хіба що на кілька міліметрів в рік.

Вчені запевнили, що подібне відколювання айсберга є цілком природним процесом.

Відео: Льодовики (British Antarctic Survey)

До речі, вчені назвали дату повного зникнення льодовиків Гренландії.