ua en ru

Архітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в Києві

Архітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в Києві Фото: Проект smart-вулиці в Києві

Унікальний для столиці проект здійснюється під гаслом "Розумним людям - розумне місто"

Київські архітектори показали проект першої столичної smart-вулиці. Як видно на фото, там буде багато велодоріжок і навіть з'являться енергоефективні МАФи.

Як пише онлайн-журнал "Хмарочос", перший проект smart-вулиці був опублікований ще в листопаді, але він отримав багато критики від громадськості. Киянам не сподобалося, що проїжджа частина буде звужуватися, а не розширюватися, а також влаштування острівців безпеки та велодоріжок.

Фахівці врахували всі побажання. Зокрема, на відрізку від станції метро "Лук'янівська" до вулиці Древлянської пропонують встановити енергоефективні МАФи. Перед школою №61 - встановити новий дитячий майданчик.

Також проектом передбачені нові зупинки, виділена смуга руху для громадського транспорту і велодоріжки. Квартал планують висвітлювати енергозберігаючими лампами.

Архітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в КиєвіАрхітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в КиєвіАрхітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в КиєвіАрхітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в КиєвіАрхітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в КиєвіАрхітектори показали, як виглядатиме перша smart-вулиця в Києві

Фото: Проект smart-вулиці (facebook.com/clmnwrksp)

В архітектурному бюро Culmann Workshop розповіли, що серед базових нововведень також - безбар'єрна пішохідна зона, "острівці безпеки" на переходах через проїзну частину, нові автопарковки, універсальний дизайн вуличних меблів і активація зелених зон.

Раніше в Києві з'явилася "умная" зупинка зі щітками для взуття.