ua en ru

Аварії на дорогах: Супрун розповіла, як правильно обрати дитяче автокрісло

Аварії на дорогах: Супрун розповіла, як правильно обрати дитяче автокрісло Фото: РБК-Україна

Українцям пояснили, що повинні знати батьки при виборі дитячого крісла в авто

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала батьків подбати про безпеку дітей в автомобілі та ретельно обирати автокрісло для малюків. Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Щодня отримую повідомлення про аварії на дорогах. Найстрашніше - бачити серед жертв дітей, життя яких могли б бути збережені", - зазначила вона.

Аварії на дорогах: Супрун розповіла, як правильно обрати дитяче автокрісло

Фото: facebook.com/ulanasuprun

"У багатьох країнах світу наслідки автомобільних катастроф є однією з провідних причин дитячої смертності та травматизму. Близько 500 (!) дітей гинуть щодня в автомобільних катастрофах. Майже 90% випадків відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу", - підкреслила Супрун.

Вона додала, що ризики можна істотно зменшити, якщо уважно підійти до вибору дитячого автокрісла.

Статистичні дані вказують, що правильний вибір і фіксація дитини в кріслі може зберегти життя навіть в дуже складних ДТП.

"За даними ВООЗ, дитячі автомобільні крісла зменшують ризики отримання серйозної травми на 80% в порівнянні з дітьми, яких фіксують в авто просто за допомогою паска безпеки", - розповіла в. о. міністра.

За її словами, наявність цього пристрою в кожному автомобілі, в якому їде дитина, надзвичайно важлива, і зазначила, що у крісла є термін придатності - шість років.

Просто придбати крісло і посадити в нього дитину недостатньо.

"Безпека і ефективність також залежить і від того, чи правильно підібрано крісло, а також від правильності його фіксації. Деякі дослідження вказують, що 70-80% дитячих сидінь використовуються неправильно", - зазначила Супрун.

Вона розповіла, що варто знати батькам, коли вони сідають в авто з дитиною:

- Не дивлячись на тривалість поїздки, завжди пристібати дитину в кріслі!

Навіть якщо потрібно виїхати в магазин за рогом. Саме в таких випадках може очікувати найбільша небезпека. Згідно з чинними Правилами дорожнього руху, заборонено перевозити дітей зростом нижче 145 см і віком менше 12 років без будь-якої фіксації в авто.

- Подбайте про крісло, яке буде підходити для вашої дитини.

Розмір і особливості крісла залежать від ваги, комплекції і віку дитини. Часто на моделях вказують вік, проте не тільки вік є критерієм вибору крісла. Перш ніж купувати, необхідно знати вагу і зріст дитини. Також слід врахувати, що для тривалих поїздок потрібно більш комфортне сидіння.

- Обирайте крісло разом з дитиною.

Найкраще вибирати автокрісло разом з дитиною, оскільки не всі крісла підходять до певних марок автомобілів. Переконайтеся, що ви розумієте конструкцію крісла і його механізми. Також важливо, щоб дитина відчувала себе комфортно, і тому намагайтеся вибирати крісло разом.

- Перевіряйте маркування та документи.

Навіть якщо крісло має необхідні маркування та документацію, але було придбане вже після первинного використання, воно може мати пошкодження. Навіть незначна аварія деформує каркас, який може бути непомітним для ока, але істотно впливати на безпеку дитини. Пам'ятайте, автокрісла також мають термін придатності. Як правило, це 6 років після виготовлення.

- Детально вивчіть правила перевезення дітей різного віку.

Для цього є окремі правила щодо встановлення крісла. Наприклад, новонароджених дітей у віці до 1 року, за деякими рекомендаціями до 2-х, не можна перевозити обличчям до ходу руху. Крісло має бути встановлено боком або задом. Старших дітей - вагою від 9 кілограм вже можна перевозити обличчям.

"Пам'ятайте, діти потребують захисту кожен день! Використовуйте ремені безпеки і намагайтеся привчати до цього своїх дітей", - зазначила Супрун.

Аварії на дорогах: Супрун розповіла, як правильно обрати дитяче автокріслоАварії на дорогах: Супрун розповіла, як правильно обрати дитяче автокрісло

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розповіла, як пережити "післявідпустковою синдром".

В. о. міністра пояснила, що для багатьох перехід з відпустки в робочу обстановку стає стресовим, і навіть самопочуття може погіршитися.

Виявилося, що в перший тиждень після відпустки багато хто відчуває бажання звільнитися. Супрун розповіла, як побороти це почуття, і повернутися на роботу або навчання після відпочинку.

Необхідно правильно харчуватися, спати, знаходити час, щоб побути наодинці з самим собою і багато рухатися.

До речі, Супрун попередила українців про сезон грипу. Українців закликали робити щеплення від цього захворювання.

Нагадаємо, Уляна Супрун розповіла Styler про кошти на медицину, виборі лікаря і опорі реформі в регіонах.

Що ви не знали про Уляну Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)