ru ua

Австрійський історик розповів, кому належить Анна Ярославна

Австрійський історик розповів, кому належить Анна Ярославна Анна Ярославна (Колаж РБК-Україна)

Професор з Австрії вказав на звичку РФ присвоювати чужу історію

Австрійський історик Андреас Каппелер висловився щодо "національної приналежності" дочки Ярослава Мудрого Анни. Про це він розповів в інтерв'ю DW.

На думку професора Віденського університету, доктора історичних наук Андреаса Каппелера спір про Анну Ярославну, яка стала королевою Франції, вийшовши заміж за Генріха Першого, носить виключно політичний характер і до історії не має ніякого відношення.

"Люди з національним складом мислення потребують міфів про походження своєї нації, свого народу. Але так вже вийшло, що Київська Русь є державою-прабатьком і України, і Росії. Дочка Ярослава Мудрого була Анною Київською. Вона не була ні російською, ні українською княжною. Вона народилася в Київській Русі. Ні Росії, ні України на той момент не існувало", - зазначив Капеллер.

Він також навів приклад, як доказ, історії інших європейських народів.

"Карла Великого німці вважають свої королем, а французи - своїм. І румуни, угорці досі з історичної точки зору "претендують" на Трансільванію, а серби і албанці - на Косово. Цей список можна продовжити. У Криму, наприклад, у свій час жили готи, але це не означає, що на Крим тепер може претендувати Німеччина, чи не правда? Історія використовується й інтерпретується політиками так, як їм вигідно в той чи інший момент. Але завжди очевидна абсурдність подібних "історичних" претензій", - розповів Каппеллер.

Він також додав, що РФ звикла вважати себе спадкоємицею Київської Русі.

"При цьому я повинен відзначити, що Україна сама по собі, так би мовити, не претендує на російську історію. Проте Росія звикла вважати себе єдиною спадкоємицею Київської Русі. І так було завжди! Тут акція і реакція: Росія висуває претензії, а Україна реагує на них. Цьому спору вже 200 років. Випадок з нещодавнього минулого - суперечки навколо пам'ятника Володимиру в Москві. Професійний історик ніколи не буде говорити про Київську Росію або Київську Україну. Зате про них говорять і пишуть політики та журналісти", - зазначив історик з Австрії.

До речі, в Україні знімуть фільм про Анну Ярославну.