ru ua

"Завдяки таким, як Олег": журналіст пояснив, до чого призвело голодування Сенцова

"Завдяки таким, як Олег": журналіст пояснив, до чого призвело голодування Сенцова Фото: Олег Сенцов (uk.wikipedia.org)

Журналіст вимагає звільнення в'язнів російського режиму

Якби ув'язнений в РФ Олег Сенцов не оголосив безстрокове голодування, то мало хто згадав би про те, що над ним продовжують знущатися. Про це в блозі для "Крим.Реаліі" написав Віталій Портников.

"І це ув'язнення Олега Сенцова та Олександра Кольченка ‒ як і постійні арешти та суди над кримськотатарськими активістами, як і ув'язнення Володимира Балуха ‒ не просто репресії. Це частина кримської тактики Володимира Путіна. Привчання українців і всього іншого світу до того, що "Кримнаш". І що на півострові російська влада може робити все, що їй заманеться", - написав він.

Портников вважає, що після таких незаконних дій Кремля Україна повинна переконатися в безповоротності і безальтернативності крадіжки Криму.

"Олег Сенцов ціною свого здоров'я ‒ можливо, свого життя ‒ протистоїть цьому огидному сценарію... Сенцов не дає жити в світі, де війна ‒ десь далеко, а може, й зовсім немає її, і взагалі це проблема політиків, а нас, "маленьких людей", це все не стосується, ми будемо їздити в Росію, як ні в чому не бувало, відпочивати в Криму, платити податки країні-агресору. Податки, з яких потім будуть братися гроші на озброєння армії, що перебуває на українській землі, на виробництво колючого дроту, за яким тримають українських в'язнів", - зазначив Портников.

Журналіст додав, що після вчинку Сенцова його справу вже не зможуть ігнорувати.

"Багатьох може його голодування дратувати ‒ бо не помічати вже не виходить, доводиться згадувати про власну моральну відповідальність. Саме тому всім нам доведеться жити не в світі власних ілюзій, а в світі, в якому триває "гібридна війна" з Росією ‒ війна, в якій є реальні жертви й реальні в'язні", - написав він.

"Якщо українці виграють цю війну - то тільки завдяки таким, як Олег", - підсумував Портников.

Раніше відомий журналіст відреагував на голодування Сенцова.

Хайп таксі #13 cтоит чи розірвати дипвідносини з Росією