Благодійний фонд Сергія Жадана: "Ми – сходозалежні люди"
Новий "Благодійний фонд Сергія Жадана" планує зосередити свою діяльність на молодому поколінні українців - майбутньому нашої країни
Вже третій рік поспіль український письменник і музикант Сергій Жадан веде активну волонтерську діяльність, всіляко допомагаючи жителям Донбасу. Нещодавно волонтер повідомив про реєстрацію власного "Благодійного фонду Срегея Жадана". При цьому письменник підкреслює, що новий фонд – "це усі ви: всі, хто допомагає, підтримує і вірить".
Жадан пояснює, що мета створення нової організації – систематизація волонтерської діяльності, надання їй більшої масштабності і послідовності, а також можливість надання допомоги більшій кількості людей.
Про перспективи і виклики нового фонду Сергій Жадан разом зі своїми друзями розповів під час бесіди з журналістами. Styler приєднався до розмови.
Сергій Жадан: "Наш фонд – це сім'я, яка довгий час жила без розпису, а потім вирішила, що втрачати все одно нічого – потрібно зареєструватися"
Фото: "В минулому році з музикантами-друзями подумали про те, що у нас кожен другий концерт - благодійний. Ми багато виступаємо, але з половини цих концертів ми нічого не заробляємо" - Сергій Жадан (РБК-Україна)
За останні два роки команда волонтерів відвезла на Донбас кілька тонн книжок, підтримала десятки шкіл, садочків, інтернатів, бібліотек, лікарень. Тому разом з командою однодумців письменник звернув особливу увагу саме на гуманітарну допомогу (освітня, культурна та медична сфери).
Останнім часом волонтери особливо часто навідуються в Станицю Луганську, але і не забувають відвідувати інші населені пункти у прифронтовій зоні.
"Ми проводили і концерти, фестивалі, і просто були якісь одноразові поїздки. В якийсь момент ми зрозуміли, що весь цей процес – він на перспективу. Він пов'язаний не тільки з "воєнним часом". Ми хочемо, щоб схід України завжди був невід'ємною частиною єдиного українського політичного і культурного простору. А для цього потрібно працювати системно і масово. Тому ми вирішили перевести нашу діяльність в офіційний статус", - пояснює ідею створення фонду Сергій Жадан.
Це не PR-акція!
Фото: «Не можна дозволити війні, щоб вона тебе поламала. Ти повинен її ламати. Але разом з тим не можна забувати, що ми воюємо" - Сергій Жадан (РБК-Україна)
Сергій Жадан зізнається: чимало людей вважають, що український письменник "піариться" на своїй волонтерській діяльності.
"Так, ми дійсно звітуємо про кожен свій крок. Але робимо це свідомо. Хоча б для того, щоб показати, що в Україні вже третій рік поспіль йде війна. Ось ми з вами тут сидимо, а там (ред. – у зоні АТО) зараз цілком може бути обстріл. Про це не можна забувати. Тому ми звітуємо про кожну копійку, крок, акцію", - каже Жадан.
Не забув активіст також нагадати про прозорість своєї затії.
"Для нас дуже важливим є питання прозорості, тому що все будується на довірі. За неповних три роки через мої руки пройшла величезна сума грошей. Під час кожного виступу люди приходили і давали особисто в руки гроші. Виступав якось в Америці. Привіз звідти кілька тисяч доларів. Купив на ці гроші серйозну апаратуру, медичні препарати. Звичайно, дуже важливо показати цю пачку грошей, яку я отримав. Показати, що я не поклав її собі в кишеню, а купив щось корисне", - розповідає письменник.
Анжеліка Рудницька: "Довіра до нас є. Ми себе нічим не заплямували"
Фото: Ми сходозалежні люди. Ти не можеш вже туди не їхати, бо ти відчуваєш свою відповідальність за країну. І коли країні боляче, ти можеш щось для неї зробити і не робиш - це твій громадянський злочин" - Анжеліка Рудницька (РБК-Україна)
Українська співачка, волонтер Анжеліка Рудницька також підтримала ініціативу свого друга, вкотре закликавши кожного підтримати своїх співвітчизників, які залишилися в біді на сході України.
"Кожен раз, коли ми приїжджаємо в маленьке село або в велике місто, ми говоримо людям: "Ми вас любимо, ви нам потрібні". І це не той випадок, коли наші "голуби миру" на якомусь концерті кричать зі сцени, співають, отримують оплески. А коли справа доходить до якихось реальних речей, коли потрібно стати горою за свою країну, вони зникають, тому що десь можна звити гніздечко тепліше", - коментує ситуацію Рудницька.
Фото: Фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо
"Заснування власного фонду для того, хто це зробив, дуже знакова подія у житті. Це говорить про те, що людині довіряють, довіра - найдорожче, що є для нас з вами. Власну гідність, вміння тримати слово, вміння бути адекватним, правильно розпоряджатися коштами, які будуть акумульовані в цьому фонді - це теж по-своєму мистецтво. І Сергій, як мій друг, як людина, яку я знаю давно, він довів, що він гідний мати свій власний фонд", - поділився своїми емоціями фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо.
Іван Леньо навіть поставив у приклад лідера ірландської рок-групи U2 Боно. Так, у 2015 році Боно заснував благодійну організацію Poverty Is Sexist ("Бідність — це сексизм"), покликану допомагати жінкам отримувати якісну освіту, медичні послуги та займатися підприємництвом. Благодійні ініціативи співака збирають мільйони доларів пожертвувань, а все завдяки довірі до лідера U2.
Олег Абрамичев: "Один з напрямків діяльності фонду – допомога дітям"
Фото: Волонтер Олег Абрамичев
На прес-конференції був пристуній також волонтер і співзасновник фонду Олег Абрамичев.
Олег підкреслив, що зараз "Благодійний фонд Сергія Жадана" буде більшою мірою організовувати різні освітні програми, "роблячи ставку" на наше майбутнє – молоде покоління.
"Наприклад, будемо, так скажемо, впроваджувати нові професії. Особливо ті, які були непопулярні до цього на Донбасі: IT-технології та сільське господарство. Підійдемо до цього питання системно. Дітей потрібно навчати. Тому що до цього перспектива була одна – спуститися в шахту або стати за верстат. Особливого розвитку ніяких інших професій не було", - пояснює ситуацію Абрамичев.
Як можна підтримати фонд?
Фото: Сергій Жадан (РБК-Україна)
"Благодійний фонд Сергія Жадана" обзавівся своєю Facebook-сторінку, де вказані всі реквізити, номери карток та інші деталі.
Також у перспективі – створення окремого веб-сайту.
"Думаю, що найближчим часом у нас будуть проводитися різні акції. Вже в лютому ми проведемо кілька виступів. Це будуть і літературні вечори, і рок-концерти, де ми будемо збирати кошти для дітей загиблих військових. А попереду у нас багато роботи з різними містами Донецької та Луганської областей", - поділився планами Жадан.
Письменник також розповів, що найближчим часом на сторінці фонду з'явиться детальна програма найближчих заходів на підтримку фонду.