ua en ru

Риска під російсько-радянським минулим: Порошенко зробив заяву до Дня гідності і свободи

Риска під російсько-радянським минулим: Порошенко зробив заяву до Дня гідності і свободи Фото: Президент України (vesrda.gov.ua)

Президент заявив, що Євромайдан став рисою під пострадянським періодом

Революція Гідності підвела межу під пострадянським періодом і радянським минулим. Сьогодні Україна і Європа набагато ближче, ніж три роки тому.

Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди Дня гідності і свободи.

"Революція гідності підвела риску під російсько-радянським минулим і під пострадянським періодом. Вона встановила чітку демаркаційну лінію і в просторі, і в часі, і позначила виразний рубіж, який відокремлює і віддаляє український наш європейський світ від їх руського світу", - заявив глава держави.

"Сьогодні виповнюється три роки, як перша група нескорених вийшла на холодний граніт в центрі столиці. Їх вимоги були лаконічними - підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом і не блокувати природний рух України в Європу", - сказав він.

Порошенко підкреслив вірність обраного українцями проєвропейського шляху.

"Сьогодні Україна і Європа набагато ближче, ніж три роки тому. Це означає, що плани і вимоги Евромайдана втілюються в життя. Частка Євросоюзу в нашій зовнішній торгівлі зараз складає вже 41%. Ринок ЄС потроху починає компенсувати той колосальний удар по нашій українській економіці, соціальній сфері, за рівнем життя, який завдала нам Росія тим, що почала війну і закрила доступ українських товарів на свій ринок", - сказав президент.

Він нагадав про дві прийняті резолюції ООН і ПАРЄ про окупацію українських територій і порушення прав людини в Криму і ті зусилля, які для цього додавалися дипломатами. Нагадаємо, що в одній з резолюцій Парламентська асамблея Ради Європи закликала європейські країни зберігати санкції до відновлення суверенітету України

"Російський авторитарний режим, який замочив у сортирі демократію у власній країні, охоче користується її інструментами для досягнення власних цілей за межами РФ", - сказав президент.

"І не тільки в Україні, але й усій Європі "Троянські коні Кремля", так красномовно називається книга, яка днями вийшла під егідою Атлантичної ради. Дослідження аналізує вплив Москви в цілому ряді європейських країн. І там описана тільки верхівка айсберга", - зазначив Порошенко.

Також президент заявив, що подвиг Героїв Небесної Сотні повинен бути увічнений створенням музею.

"Саме тому Майдан отримав назву Європейський. Виступаю ініціатором і першим спонсором створення благодійного фонду по збору коштів для будівництва Музею-меморіалу Героїв Небесної Сотні", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо,в Україні 21 листопада відзначають День гідності і свободи на честь річниці початку протестів на Майдані Незалежності, які почалися в 2013 році і отримали назву Євромайдан, а потім Революція гідності.