ua en ru

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили Захід

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили Захід Фото: Українські музиканти, які підкорили Захід (Колаж Styler.rbc.ua)
Автор:

Styler склав список українських музикантів і груп, про які ви, можливо, не чули, але з творчістю яких варто ознайомитися найближчим часом

За останні два роки українська культура здійснила такий стрімкий стрибок, якого не скоювала, напевно, за весь час незалежності нашої країни. При цьому, все українське - музика, кіно, література - з кожним днем все активніше завойовує західного слухача, глядача, читача...

Так, якщо говорити про музику, то на думку в першу чергу, звичайно ж, приходять євроуспіхи Руслани і Джамали, які довели всьому світу - українська музика є і вона здатна пробирати до мурашок, змусити піти у відрив та збирати стадіони.

Але якщо про Джамалу в нашій країні знають всі від мала до велика, то про багатьох інших українських виконавців, які також просувають Україну як бренд у світі, ви сьогодні почуєте, можливо, вперше. А може, ви і чули цю музику де-небудь в лондонському таксі або в паризькому кафе, але не знали, що це - творчість родом з берегів Дніпра?

Bloom Twins

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили ЗахідФото: Bloom Twins (Віталий Носач, РБК-Україна)

Молоді і безтурботні близнючки з Bloom Twins вже давно завоювали широку популярність у Британії та за її межами - сестер впізнають на вулицях і розміщують на сторінках всіляких глянців. Але Соня і Аня Купрієнко в Європі відомі набагато більше, ніж на батьківщині. Наприклад, Bloom Twins катаються в світові тури з DuranDuran, а в Україні про броварчанок заговорили лише в травні цього року, коли дівчата приїхали до Києва з першим сольним концертом.

При всьому при цьому, дівчатка ніколи не втрачають можливості розповісти про свої українські корені і свій патріотизм. А в 2014 році Bloom Twins створили каверна хіт Боба Марлі "Get Up, Stand Up", проілюструвавши його кадрами з Евромайдана.

"Так, ми вже вважаємося британською групою, але з українськими коренями. Ми родом з України і ніколи не забуваємо про це", - сказали юні артистки в інтерв'ю Styler.

ДахаБраха

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили ЗахідФото: ДахаБраха (focus.ua)

Про цей колектив, організатором і художнім керівником якого є відомий режисер і організатор Гогольfest'у Владислав Троїцький, на повний голос почали говорити не лише в Україні, але і у всьому світі, в минулому році. Саме в 2015-му гурт ДахаБраха вперше за всю історію української музики виступив на музичному шоу Джулс Холланда на BBC. Щоб уявити масштаб успіху української "етно-хаос" (як називають свій стиль самі музиканти) команди досить поглянути на світових виконавців, які "засвітилися" на цьому шоу: Adele, Coldplay, U2...

У цьому ж році ДахаБраха вдруге виступили на наймасштабнішому в Східній Європі фестивалі Sziget, розділивши сцену з Роббі Вільямсом та іншими відомими на весь світ музикантами. Вже в 2016 український этноквартет "розірвав" публіку британського фестивалю Гластонбері, і провів літо на концертних майданчиках всього світу - від США до Нідерландів.

"Якісь комплекси неповноцінності українців можуть пройти, коли вони побачать, що українська музика цікава світу", - сказав в одному з інтерв'ю учасник гурту Марко Галаневич.

ДахаБраха - яскравий доказ того, що українська музика не просто цікава світу, а й користується попитом серед вибагливих західних слухачів.

Sinoptik

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили Захід

Фото: Sinoptik (ВКонтакте)

Група з Донецька, яка переїхала в Київ після початку військових дій на Донбасі, в цьому році гучно заявила про себе: "синоптиків" було визнано найкращою молодою рок-групою світу на престижному конкурсі Global Battle Of The Bands в Берліні 2016. Крім того, Sinoptik – одна з небагатьох груп, якій вдалося "розігріти Океан" (тобто, зіграти на одній сцені з Океан Ельзи перед більш ніж 80 тис. людей!).

Сьогодні Sinoptik колесить континентом, їх інді-рок користується попитом як в невеличких клубах, так і на фестивальних майданчиках Європи. Але хлопці зізнаються: "Хочеться, щоб Україна нас почула".

Денис Шафоростов

Денис Шафоростов

Фото: Денис Шафоростов (ВКонтакте)

Ще один виходець з Донбасу, який прославився на весь світ. 24-річний уродженець Харцизька Денис Шафоростов вже давно живе за кордоном, але, при цьому, не забуває своїх коренів.

У 2015 році українець став вокалістом популярної британської пост-хардкор групи Asking Alexandria, а перший же сингл "I Won't Give In", записаний рокерами спільно з Денисом, зібрав більше мільйона переглядів на YouTube всього за три дні!

До речі, до Asking Alexandria Денис грав в українській групі Make Me Famous (зараз групи не існує), яка кілька років тому здійснила те, про що мріють тисячі молодих музикантів - хлопці переїхали в США, підписали контракт з відомим лейблом, і почали там гастролювати. Українці відіграли кілька турів по США, виступили на багатьох великих фестивалях і проїхалися по Старому Світу.

Зараз український талант так само, як і його колеги по цеху з Sinoptik, мріє, щоб його музика була визнана на батьківщині. А поки що Денис Шафоростов зі своєю командою збирають стадіони в Європі і Штатах.

Саша Буль

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили ЗахідФото: Саша Буль (what.in.ua)

А ви знали, що українська мова цілком придатна для пісень у стилі американського кантрі? Це на своєму прикладі яскраво демонструє автор і виконавець з Чернівців Саша Буль. Подорожуючи з міста в місто з гітарою, банджо і набором губних гармонік, чернівчанин співає пісні про кохання, смерті і дорозі в екзотичних для нашої країни стилях: кантрі, блюз та індії-фолк.
Сьогодні, щоб оцінити масштаби гастрольного життя українського музиканта, досить поглянути на його графік: Німеччина, Швейцарія, Бельгія, Польща, Нідерланди, Литва, Чехія... І це тільки у вересні!

Чому ж українська музика, яка "розриває" західну публіку, дуже часто не може знайти свого слухача в самій Україні? Саша Буль вважає, що всьому виною "совок".

"Справа в тому, що Україна довгий час жила в повному безкультур'я. І, на жаль, продовжує практично в тому ж дусі. У людей немає потреби відвідувати культурні заходи, підбирати культурний продукт за своїм смаком, а це і породжує несмак і "рагулізм", що панує в музичному просторі країни. Коли в нормальних країнах були "бітли" і The Rolling Stones - у нас була партія...", - сказав музикант в коментарі Styler.

Євген Гудзь

Українець Євген Гудзь, який переїхав в США в кінці 1980-х, вже давно зацікавив публіку по обидві сторони океану вибуховою сумішшю фолку, року, циганського панку і балаганно-карнавальних театралізованих концертів. Один з найавторитетніших музичних журналів Rolling Stone у свій час навіть включив музику гурту Gogol Bordello, заснованої Євгеном, топи "50 кращих альбомів" і "100 кращих пісень року"!

У нашому списку Гудзь і його група, напевно, найвідоміші для української публіки. І причина тому (на щастя чи на жаль) - те, що Євген крім заняття музичним творчістю ще й знімається в кіно. Наприклад, українець знімався в головній ролі у фільмах "Бруд і мудрість", режисером якого була поп-діва Мадонна, і "І все освітилося", де Гудзю компанію склав Елайджа Вуд. До речі, Мадонна навіть співала з українцем під час свого сольного концерту London Live Earth на переповненому лондонському "Уемблі". Напевно, не даремно Євгена називають "улюбленцем Мадонни".

Втім, незважаючи на те, що Євген вже понад 30 років живе в США, він завжди говорить про любов до України. Причому виражається ця любов не тільки в піснях (Гудзь перепел фанатський гімн столичного "Динамо" і пісню "Києве мій"), але і громадянської позиції музиканта. Так, у 2013-му музикант підтримав Євромайдан.Євген Гудзь Євромайдан

Фото: Євген Гудзь (facebook.com/Eugene.Hutz.Kiev.Page)

"Цей новий лозунг на гітарі в підтримку мирного київського Майдану в моєму турі. В перекладі буквально означає: "Україна - не окраїна, а центр". Але повний сенс цієї фрази можна передати тільки українською мовою, де Україна виступає центром нової свідомості. Так, парадоксально, але Україну, яка є історичним і географічним походженням самої Росії, називають "дальнім кутом або окраїною". Ця плутанина, можливо, дала поштовх народу України, поставивши його в авангард позитивного політичної свідомості", - написав тоді Євген у своєму Facebook, і цей запис побачили сотні тисяч людей по всьому світу.

Zapaska

Близнята, "синоптики", улюбленець Мадонни: топ-7 українських музикантів, які підкорили Захід

Фото: Zapaska (uamodna.com)

Інді-поп дует з Кам'янець-Подільського використовує лише акустичні інструменти, драм-машину та процесори ефектів. Але і цього простого набору Павла Нечитайла та Яни Шпачинской достатньо, щоб зачаровувати публіку і отримати прихильників у Польщі, Чехії, Словаччини, Білорусі, США та інших країнах. Не складно здогадатися, що більшість концертів Zapaska грають саме за кордоном - їх музика збирає повні зали, а їх пісні регулярно потрапляють у чарти.

У минулому році, їх пісня "Літак" стала саундтреком до короткометражного фільму вашингтонського відео-журналу FreehubMagazine. Також музику Zapaska люблять використовувати у своїх стрічках чеські кінематографісти...

А трохи раніше - в 2014-му - пісня "Shkolyarska" потрапила у список композицій, які "особливо здивували року", складеному сайтом телеканалу Euronews. Оглядач каналу Роберт Хаквилл, описуючи творчість українського дуету, підсумував свою преамбулу коротко, але категорично: "Дуже круто!".