ua en ru

Блогер висловився про "групи смерті" в соціальних мережах

Блогер висловився про "групи смерті" в соціальних мережах Фото: У соціальних мережах дітей примушують до самогубства

Дітям, які складаються в групах, дають завдання, кінцева мета яких – довести дитину до самогубства

"Групи смерті" в соціальних мережах існують заради отримання прибутку за рахунок продажу відео зі смертями дітей. Про це заявив блогер Ілля Кенигштейн на своїй сторінці в Facebook.

"Прочитав про групи смерті "Вконтакте", в одній з яких, як з'ясувалося, бере участь вже близько 200 українських тінейджерів. Адміністратори груп схиляють дітей до виконання квестов, суть яких - наносити собі фізичні каліцтва, а потім, в якості фінального кроку - покінчити з собою, транслюючи цей процес у прямому ефірі. Після чого запис, за словами кіберполіції, потрапляє в darknet і долучається до списку аналогічних файлів, виставлених на продаж", - написав він.

Блогер пояснив, що darknet – це особливий тіньовий сегмент мережі, до якого можна підключитися через звичайний браузер, а тому його користувачам не страшна киберполиция. Люди можуть передавати один одному будь-яку інформацію абсолютно безкарно.

"Darknet давно перетворилася на місце збору не тільки дисидентів, біженців, журналістів, спецагентів і представників неурядових організацій, але і торговців зброєю, наркотиками, підробленими кредитними картками, терористів, найманих вбивць, педофілів та інших маніяків всіх мастей. Це людське дно, страхітливе своєю глибиною. Виходить, що весь цей процес у групах націлений тільки на одне: отримання прибутку за рахунок продажу відео, на яких підлітки кінчають життя самогубством", - заявив Кенигштейн.

Блогера вразило відсутність реакції на ситуацію з дитячими смертями через діяльність таких груп у соцмережах.

"Дика історія. Дика в своїй буденності, що демонструє наскільки в нашій системі освіти відсутні механізми реагування на подібну патологію. Очевидно, що серед нас живуть істоти, позбавлені таких якостей, як гуманність і співчуття. Такий тонкий шар генетичного поліморфізму, що відрізняє цих потойбічних істот від людини розумної. Зовні вони дуже схожі на людей, але інші - вони заробляють на смерті дітей", - зазначив він.

"Але найбільше вражають батьки, яким на все начхати. Батьки, які віддають перевагу не розмовляти з дитиною, а норму перевести спілкування в родині виключно технічний аспект і просто задобрювати своїх дітей одягом, гаджетами і кишеньковими грошима. Щиро вважаючи, що саме ті ходять в школу, то там ними займаються шкільні вчителі. Вчителі ж, у свою чергу, вже давно демонструють, що за рідкісним винятком воліють займатися вирішенням власних проблем виживання, а не психологічними проблемами чужу дитину. Міністерство освіти (і науки) традиційно сидить у вежі зі слонової кістки. В результаті, вихованням дітей займаються потойбічні істоти з глибин мережі, - резюмував блогер.

Нагадаємо, раніше поліція виявила спільноти в соціальних мережах, де дітей доводять до самогубства.