ua en ru

"Багаті родичі, інвестиції в біткоины і Святий Миколай": як нардепи пояснюють в деклараціях дорогі подарунки

"Багаті родичі, інвестиції в біткоины і Святий Миколай": як нардепи пояснюють в деклараціях дорогі подарунки Фото: Звідки у нардепів дорогі подарунки (Колаж РБК-Україна)

Деякі нардепи "чесно" зізнаються, що живуть за рахунок родичів

Народні депутати України регулярно отримують дорогі подарунки, які обурюють громадськість. Але ще більше обурення у жителів країни викликає те, як чиновники пояснюють походження цих подарунків у своїх електронних деклараціях. Про це пише Рoliteka.

У минулому році позафракційний народний депутат Володимир Парасюк написав у декларації, що годинник, вартістю в 7999 гривень йому приніс Святий Миколай.

"Годинник. Подарунок. P. s. приніс Святий Миколай. Але точно сказати не можу, тому що я спав", — так написав Парасюк у графі "опис майна". Пізніше він повідомив ЗМІ, що подарунок був насправді від сестри. Крім того, він зазначив, що вартість годинника не потрапляє в ліміт, необхідний для декларування, і він зробив це добровільно.

А ось лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко справжній "щасливчик". Він зміг виграти в Українській національній лотереї півмільйона гривень.

Олег Ляшко вніс в електронну декларацію в жовтні 2017 року запис про три виграші в лотереї - 283 560, 153 485 і 134 000 гривень. Всього нардеп виграв 571 тисячу гривень. Голова антикорупційного бюро Артем Ситник сказав, що НАБУ обов'язково перевірить таку везучість чиновника.

Але лідер "Радикальної партії" не єдиний, кому так щастить у лотерею. Ще один депутат від "Блоку Петра Порошенка", Павло Кишкар задекларував виграш у розмірі 1,2 мільйона гривень. При чому, пояснює це не везінням, а вмінням користуватися спеціальною математичною системою.

"Всі знають, що я причетний до грального бізнесу, у мене є можливості користуватися власною системою математичною. У декларації за 2015 рік виграш у лотереї національної задекларовано, з нього виплачуються всі податки, так як Українська національна лотерея є податковим агентом", – пояснював Кишкар.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вказала в електронній декларації за 2015 рік, що своєю основною депутатською діяльністю вона заробила всього 156 тисяч гривень, але в неї багатий чоловік, який фінансово підтримує. Олександр Тимошенко отримав більше 3 мільйонів гривень від трьох іноземних компаній.

Ще один представник "Батьківщини" і колишній Міністр інфраструктури Максим Бурбак також живе за рахунок забезпечених родичів. В його декларації вказано, що він живе на депутатську зарплату і їздить на старому автомобілі ВАЗ 2108, випущеному в 1990 році. А ось дружина Максима Бурбака володіє компанією, яка займається вантажними перевезеннями, має дохід від відчуження рухомого майна і пересувається на автомобілі преміум-класу.

Народний депутат від "Радикальної партії", заступник глави партії Андрій Лозовий зазначив у декларації, що у нього є пристойні суми в доларах, євро та майже 800 тисяч гривень готівкою. Крім того, у чиновника велика колекція вин, антикваріату і картин. Походженням своїх багатств чиновник вказує спадок від близьких родичів. Частина – від продажу майна батьків, а частина –від продажу будинку прадіда в селі Новоукраїнка Одеської області, які належав Лозовому.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що фактів, що підтверджують отримання спадщини народним депутатом, слідство не встановило.

Не відстають нардепи і від сучасних технологій. Так, відразу три депутата від "Блоку Петра Порошенко" вказали, що є власниками кріптовалюти Bitcoin на мільйони гривень.

У Олександра Урбанського – 2494 биткоина. Половину з них депутат придбав в 2016 році, а в серпні 2017 купив ще майже стільки ж. Загальна сума кріптовалюти – понад 40 тисяч гривень.

Депутат Дмитро Голубов вказав у своїй декларації за 2016 рік – 4376 биткоинов, а в серпні він докупив ще кріптовалюти на суму понад 34 тисяч гривень.

А ось народний депутат і радник мера Києва Віталія Кличка, Дмитро Білоцерківець задекларував всього 398 биткоинов, що еквівалентно 128 тисяч гривень. Але, як зазначив Білоцерківець, він купив криптовалюту ще в 2013 році.

До речі, нещодавно ми розповідали про розміри пенсій українських народних депутатів.