"Боляче і страшно": відомий журналіст відреагував на голодування Сенцова

Четвер 17 травня 2018 10:45
"Боляче і страшно": відомий журналіст відреагував на голодування Сенцова
Фото: Олег Сенцов (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

Документального фільму про Сенцове досі немає в загальному прокаті

Відомий журналіст Айдер Муждабаєв відреагував на новину про те, що увязнений в Росії український режисер Олег Сенцов оголосив голодування. Своїми думками Айдер поділився на Facebook-сторінці.

"Олег Сенцов, абсолютний герой, людина сильної волі, мабуть, доведений до відчаю, якщо оголосив голодування. Не уявляю, як йому там. Думаю, що дуже боляче і страшно. Я, як і всі, не знаю, що робити. Дуже сподіваюся, що міжнародний тиск, нарешті, допоможе. Не знаю, що ще говорити і думати. Абсолютна безсила злість... Не буду більше про це, це напишуть всі. Скажу про те, що давно ношу в собі, але досі не висловлював. Про те, супроводжує 20-річного терміну Олега тут, на волі", - написав журналіст.

Фільм про Олега Сенцова показується тільки для закритого кола людей, але не йде в прокат, зазначив Айдер. Кінокартину возять тільки по фестивалях.

"Два роки тому про сфальсифікований "процес" проти Сенцова був знятий докфильм. Дуже сильний. Зрозумілий, яскравий. Перекладений на англійську мову. Я його бачив, на закритому показі. Ще, напевно, кілька сотень, може, тисяч осіб у світі його бачили — на спецпоказах, на фестивалях. Куди цей прекрасний фільм возять його правовласники. Де його нагороджують, хвалять в пресі і на банкетах. У цей час Олег сидить. А фільму досі немає у вільному доступі в ютюбі. Хоча, на моє глибоке переконання, його повинен бачити весь світ, а не богемна публіка і журі кінофестивалів. Бачити і жахатися. Цей фільм повинен мотивувати весь світ на боротьбу. Фільм повинен формувати громадську думку, піднімати за звільнення Олега громадськість і влада всіх нормальних країн. Це якщо фільм знімали, щоб допомогти звільнити Олега. Але знімали, мабуть, для себе. Для слави, призів, інтерв'ю та іншого", - зазначив Муждабаєв.

Журналіст нагадує, що українцю дали 20 років у Гулагу, йому дуже нелегко, а він оголосив голодування.

"Якісь люди на волі знімають кіно, возять по фестивалях. Якісь люди запускають кульки на дні народження Олега, і, я впевнений, отримують на це гранти. А ще я впевнений, що якщо б у когось була можливість всі ці гранти підрахувати і порівняти з грошима, які пішли на допомогу дітям Сенцова і його мамі, яка їх має, то волосся стане дибки від всієї цієї "правозахисту" і гуманізму. Олег сидить, двадцяточку, в Гулагу. Олег оголосив голодування. Олег відчаю і болю. Оцінюйте все це самі, у мене точно не вистачить пристойних слів", - підсумував журналіст.

"Боляче і страшно": відомий журналіст відреагував на голодування Сенцова"Боляче і страшно": відомий журналіст відреагував на голодування СенцоваСкріншот (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

Користувачі відреагували на пост про українського режисера.

"Він написав листа. Не вимагає навіть свого звільнення, а всіх політв'язнів, громадян України. І додав, що буде йти до кінця...Дуже боляче. Молюся за нього", - напсиала Наталія Альчикова.

"Байдужість гірше зради. Чому фільму немає у вільному доступі? Чого так бояться можновладці?" - висловилася Юлія Юрушева.

"Боляче і страшно": відомий журналіст відреагував на голодування Сенцова

Скріншот коментарів (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

Нагадаємо, що сестра укладеного в РФ українського режисера Олега Сенцова прокоментувала рішення брата оголосити безстрокове голодування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся